Jest dwóch kandydatów na burmistrza Chełmna. I każdy ma plan

Monika Smól
Kandydaci na burmistrza Chełmna: Michał Majewski (z lewej) i Mariusz Kędzierski
Kandydaci na burmistrza Chełmna: Michał Majewski (z lewej) i Mariusz Kędzierski Czytelnik/Monika Smól
Na razie znamy dwóch kandydatów na burmistrza Chełmna. Mariusz Kędzierski kolejny raz stanie w szranki rywalizacji o fotel. Dla Michała Majewskiego będzie to „pierwszy raz”.

- Wierzę, że chełmnianie chcą mieć burmistrza z ambicjami i praktyką, który potrafi duże projekty prowadzić z sukcesem - mówi Michał Majewski, kandydat popierany przez PiS. - Wydaje mi się, iż są zmęczeni brakiem wizji rozwoju. Dobry gospodarz ma wizję i ją realizuje!

Ma zapał

43-latek z Kolna podkreśla, że do wszystkiego doszedł pracą.

- Jestem wolny od układów - zaznacza. - Partia rządząca ma cel wprowadzić zmianę, która pozwoli na rozwój miasta i zapewnia, iż są na to środki. Nie należę do partii PiS, ale cel mamy wspólny - zaprzestać degrengolady miasta i podjąć wyzwanie postawienia na nogi. Mam wizję Chełmna, do którego będą chcieli przyjść inwestorzy, osiedlać się ludzie, turysta będzie chciał zostać dłużej niż trzy godzinny. Podróżuję i widzę jak rozwijają się miasta duże i małe. Wracam i nic, przez 16 lat panuje ten sam człowiek. W kadencji 2014-18 nic się nie działo poza stawianymi pomnikami. Ilości składanych wniosków o dofinansowania unijne są śladowe. Przebudzenie nastąpiło w 2018, bo zaczynają się wybory. Może być tylko gorzej. Postanowiłem kandydować, ale nie wstępować do partii, porozumienia. Rozmawiałem z różnymi ludźmi. Spotkałem się z Zarządem PiS w mieście. Porozumieliśmy się.

Co chciałby zrobić dla miasta?

Jej mąż - policjant zginął na służbie. Wdowa mówi: policja mi nie pomaga

- Mój program to między innymi Mieszkanie +. Jeżeli będzie problem z wydzieleniem gruntów na osiedle, czy działki pod zabudowę jednorodzinną to zostaje adaptacja jednostki wojskowej lub gruntów z Lasów Państwowych z przekwalifikowaniem, zakup od prywatnych właścicieli tego co miasto sprzedało, negocjacje z gminami - wymienia. - Karta Seniora, który latami płacił podatki w mieście, powinien w kinie, muzeum, na basenie mieć taniej. Planuję adaptację lub budowę Domu Seniora i z gminą domu opieki - w trybie dziennym czy mieszanym. W ramach otwartej szkoły - chcę budowy przedszkola, darmowych obiadów dla dzieci w szkołach, dofinansowania do nauki języka obcego przez opłacanie nauczycieli. Chcę stworzyć Park przedsiębiorczości - musimy mieć strefę, inwestorzy nas omijają. Czyste Powietrze - cel to wymiana pieców kopciuchów, wymiana stolarki, docieplenia ścian. A Drogi + to duże zadanie. Spółka Transportowa, która zapewni transport w powiecie. Rozwój turystyki, bo nie ma żadnej polityki promocji miasta. Ponadto, ścieżki rowerowe i trasy biegowe, m.in. wokół Jeziora Starogrodzkiego, na Kępie Panieńskiej i w Parku Słowackiego. Nie chcę być tylko burmistrzem, a gospodarzem, dbać o duże i małe rzeczy. Jak mnie w ministerstwie wyrzucą drzwiami - wejdę oknem, a środki ściągnę! Jestem menedżerem dla Farma-col, dyrektorem sprzedaży Regionu Wschód. Można osiągnąć wiele nawet, gdy inni mówią: niemożliwe. Ja to gwarantuje.

Dlaczego mieszkańcy winni głosować na niego? - Bo „Łączy nas Chełmno” - zapewnia.

Burmistrz Mariusz Kędzierski uważa, że nic nie stoi za nim bardziej niż inwestycje i przedsięwzięcia już zrealizowane. Te, na które mieszkańcy czekali.

- Nie można nie zauważać wyremontowanego stadionu, sahary, kina „Rondo”, czy ulic - mówi 53-letni włodarz, który w wyborach udział weźmie po raz piąty. - Wystarczy spojrzeć, ile powstało nowych placów zabaw, boisk, siłowni zewnętrznych. Widziałem konwencję konkurencji - to puste frazesy.

Ma doświadczenie

Burmistrz ma swoją wizję rozwoju miasta, którą - jak zaznacza - konsekwentnie realizuje. - Proponuję zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doprowadzenie do wykonania ronda na ul. Nad Groblą i DK91, rozbudowę miejskiego monitoringu i modernizację amfiteatru, by stworzyć miejsce na koncerty, widowiska plenerowe - zapewnia burmistrz. - Zainwestujemy w budowę energooszczędnego oświetlenia miasta - pieniądze dla Chełmna już są zagwarantowane. Kontynuować będziemy budowę ścieżek rowerowych, uzbrojenie w infrastrukturę terenów miejskich, uatrakcyjnianie kąpieliska nad Jeziorem Starogrodzkim. Do tego rozbudowa infrastruktury miejskiej: sieci wodociągowej, kanalizacyjnej pod budownictwo mieszkaniowe, aktualizacja studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta w celu uzyskania większej dostępności terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych. Ponadto, budowa skateparku, placów zabaw, siłowni, ścieżek rowerowych - w tym nad jezioro.

Czemu na niego warto oddać głos? - Umiem zdobywać pieniądze - nie tylko unijne, wychodzi mi to od 20o4 roku, żaden kontrkandydat nie ma takiego doświadczenia - mówi. - I ja założyłem swój komitet wyborczy, to daje mi prawo mówić, że jestem poza układami.

Program 300 plus - jak otrzymać wsparcie finansowe?

Wideo

Materiał oryginalny: Jest dwóch kandydatów na burmistrza Chełmna. I każdy ma plan - Gazeta Pomorska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anonim
Drugim kandydatem jest Artur Mikiewicz a nie Michał Majewski. Proszę o sprostowanie artykułu.
Dodaj ogłoszenie