Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeśli walentynki, to tylko w Chełmnie!

Dominika Kucharska
14 lutego na Rynku w Chełmnie odbędzie się happening „Zbudujemy serce”. Nie zabraknie też pysznego tortu, konkursów i artystycznych popisów w wykonaniu dużych i małych
14 lutego na Rynku w Chełmnie odbędzie się happening „Zbudujemy serce”. Nie zabraknie też pysznego tortu, konkursów i artystycznych popisów w wykonaniu dużych i małych Jacek Smarz
Jarmark, zwiedzanie zabytków, barwna parada czy koncert Ewy Farnej - to tylko niektóre z atrakcji czekających na zakochanych w Chełmnie.

Jeśli mówiąc „miasto zakochanych” masz na myśli Paryż lub Wenecję, to do tej listy koniecznie dodaj Chełmno.
Urokliwe miasteczko, leżące w naszym regionie, to nie tylko wyjątkowe, średniowieczne zabytki, ale i kult św. Walentego. Wszystko to za sprawą przechowywanej od wieków w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP relikwi patrona zakochanych.

Świętowanie z rozmachem

Nie dziwi więc fakt, że walentynki w Chełmnie to okres wyjątkowy.

Ich obchody rozpoczęły się już w piątek, a potrwają do jutra. Co jeszcze przed nami?

Dziś o godz. 17.30, w miejskiej bibliotece w Chełmnie, odbędzie się spektakl pt. „Teatr przy stoliku”. Natomiast o godz. 19 w kościele garnizonowym zabrzmi muzyka w wykonaniu chóru Parati Semper ze Świecia i Chorus Culmensis z Chełmna. Zaproszenia na koncert, w cenie 15 zł, można nabyć w Chełmińskim Domu Kultury i w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

Oczywiście, najwięcej atrakcji przewidziano na jutro. Świętowanie walentynek w mieście zakochanych rozpocznie się już o godz. 9 rano. Chełmiński Rynek wypełnią serduszkowe stragany.

Jarmarkowi św. Walentego towarzyszyć będzie zbiórka krwi dla Centrum Onkologii w 
Bydgoszczy. Tej szlachetnej akcji przyświeca hasło „Kropla miłości - kocham, pomagam, ratuję”. Gorąco zachęcamy do 
udziału.

Lubiących świętować aktywnie zapraszamy na godz. 10 do ZS Ogólnokształcących nr 1, przy ul. Dominikańskiej 35, na 
walentynkowy maraton zum-by. O godz. 14 natomiast zostanie otwarta wystawa w Muzeum Ziemi Chełmińskiej pt. „Chełmno - miasto zabytków i zakochanych”. A już pół godziny później, przez stare miasto przejdzie barwna parada wa-lentynkowa, w której udział może wziąć każdy chętny. Dodajmy, że będzie nie tylko barwnie, ale i głośno, bo paradzie towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta z Chełmna.

Gwiazdy na Rynku

Po paradzie zapraszamy do 
wspólnego budowania serca na płycie Rynku oraz na główne obchody walentynek.
Nie zabraknie tortu dla zakochanych, występów artystycznych i rozstrzygnięć konkursów. W programie również koncert zespołu Alibi, taneczne popisy The Fresh Kids i grupy muzycznej Teacher’s Crew.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert gwiazdy - Ewy Farnej z zespołem. Znana wokalistka bez wątpienia rozrusza publiczność i zarazi ją swoją energią.

Dziś i jutro możliwe będzie również zwiedzanie zabytków Chełmna, w tym, m.in., osady rycerskiej i zespołu klasztornego. Szczegółowy program znajduje się na oficjalnym portalu internetowym Chełmna.

INFO Z POLSKI odc.22 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelmno.naszemiasto.pl Nasze Miasto