MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Odpust Chełmiński 2024: Tradycja i wiara na ulicach Chełmna. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Odpust Chełmiński 2024 - jarmark na rynku w Chełmnie
Odpust Chełmiński 2024 - jarmark na rynku w Chełmnie Rafał Przybylski
W Chełmnie, na początku lipca, tradycyjnie odbywa się odpust chełmiński, przyciągając rzesze pątników i turystów. Wydarzenie to, pełne modlitw i uroczystości, jest wyjątkową okazją do świętowania ku czci Matki Bożej Bolesnej Chełmińskiej, opiekunki ludzi chorych i cierpiących. Także jarmark odpustowy oferuje liczne atrakcje dla odwiedzających.

Pielgrzymi przybywają do Chełmna

Tradycyjnie, 1 i 2 lipca, Chełmno przeżywa szczególne chwile. Miasto to, znane z bogatej historii i kultu religijnego, staje się miejscem spotkań ludzi wierzących, którzy przybywają tu, aby oddać cześć Matce Bożej Bolesnej Chełmińskiej. Pątnicy mają możliwość zanoszenia swoich modlitw i podziękowań Matce Bożej Bolesnej Chełmińskiej, a przede wszystkim prośby o zdrowie.

Chełmińska fara, studzienka, Brama Grudziądzka każdego roku w tych miejscach gromadzą się tłumy wiernych, pragnących poczuć duchową więź z Matką Bolesną Chełmińską. To tu są miejsca, gdzie wiara i nadzieja łączą się, tworząc niepowtarzalną atmosferę modlitwy i skupienia.

Uroczystości odpustowe w Chełmnie

Odpust chełmiński to nie tylko czas modlitwy, ale również okazja do uczestnictwa w licznych uroczystościach religijnych. Już pierwszego dnia, pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka, odbyła się suma odpustowa, która zgromadziła wielu wiernych. Wieczorem był Apel Jasnogórski, a północ przyniosła ze sobą Pasterkę Maryjną.

Na chełmińskim rynku, oprócz aspektów duchowych, odbywa się także jarmark odpustowy, gdzie mieszkańcy i turyści mogą znaleźć liczne atrakcje. To czas, kiedy tradycja łączy się z nowoczesnością, a chełmińskie ulice wypełniają się życiem.

Przeczytaj także

Program uroczystości na kolejne dni

Odpust w Chełmnie trwa kilka dni, a każdy z nich oferuje wiernym bogaty program uroczystości.

2 lipca, pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, odbędzie się kolejna suma odpustowa, tym razem z procesją eucharystyczną wokół chełmińskiej fary. Wieczorem, o godzinie 18, rolnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w mszy świętej i modlitwie.

3 lipca zaplanowano pielgrzymkę żywego różańca oraz kolejne msze święte. O godzinie 10.15 ks. Adam Lis poprowadzi konferencję, a uroczystości zakończy droga krzyżowa o godzinie 13.30. To czas głębokiej refleksji i duchowego odnowienia dla wszystkich uczestników.

Odpust chełmiński to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu religijnym, które każdego roku przyciąga do Chełmna wiernych z całej Polski. Jest to okazja do wspólnej modlitwy, refleksji oraz uczestnictwa w tradycji, która żyje w sercach ludzi od wieków.

od 7 lat
Wideo

Wyniki pierwszej tury wyborów we Francji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelmno.naszemiasto.pl Nasze Miasto