Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki 2021 obchodzono w Chełmnie. Były nagrody. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
W Chełmnie zorganizowano dziś (30.09.2021) Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z IV. Regionalnym Forum Turystyki
W Chełmnie zorganizowano dziś (30.09.2021) Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z IV. Regionalnym Forum Turystyki Rafał Przybylski
W Kinoteatrze Rondo w Chełmnie odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z IV. Regionalnym Forum Turystyki. Obchody były idealnym momentem do podsumowań ostatniego roku, nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz rozwoju turystyki w niełatwych czasach.

Zobacz wideo: Jedziesz na wakacje? Potrzebujesz szczepienia i certyfikatu.

Co roku wraz z zakończeniem sezonu swoje święto obchodzą przedstawiciele branży turystycznej. Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których nagrody i wyróżnienia odebrali najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza, odbyły się dziś (30.09.2021) w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. W uroczystości wzięli udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radni sejmiku Katarzyna Lubańska i Robert Malinowski.

Obchody Światowego Dnia Turystyki są okazją do podsumowania i nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz krajoznawstwa, turystyki i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Marszałkowskimi medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowani zostali Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy oraz Koło Przewodników Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Chełmnie, a jubileuszowe gratulacje wręczono Oddziałowi Przewodnickiemu PTTK w Toruniu za 30 lat działalności oraz Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej z okazji jubileuszu 15-lecia aktywności.

Konkurs „Odkrywca”

Podczas uroczystości nagrody odebrali laureaci ubiegłorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, w którym wyróżniane są osoby, zespoły, organizacje, instytucje i firmy przyczyniające się do budowania marki turystycznej województwa.

Zwycięzcy konkursu "Odkrywca"

  • w kategorii Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa - Lech Wojciech Krajewski, członek Kujawskiego Oddziału PTTK we Włocławku oraz powiat świecki
  • w kategorii Przedsięwzięcie biznesowe - Cukrownia Żnin
  • w kategorii Promocja w mediach społecznościowych - Dom Legend Toruńskich

Wyróżnienia specjalne trafiły do Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń.

Najlepszy Produkt Turystyczny

Poznaliśmy także laureatów tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który odbył się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła trzech laureatów, którzy otrzymają automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Blues na Świecie Festival oraz Hotel Pałac Romantyczny w Turznie (powiat toruński).

Nominację dla laureata regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Specjalny Polskiej Organizacji Turystycznej (produkt, który posiada niezwykły potencjał i istnieje na rynku krócej niż dwa lata) otrzymała Cukrownia Żnin.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wzbogaciła się o sześcioro nowych członków. Certyfikaty otrzymali:

  • gmina Grudziądz
  • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
  • MSU Publishing w Toruniu
  • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
  • Restauracja Pirzok w Więcborku (powiat sępoleński)
  • Politechnika Bydgoska im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy

Gwiazdami Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc zostały miasto Bydgoszcz i Górnicza Wioska w Pile-Młynie (powiat tucholski).

W ramach wojewódzkich obchodów w Chełmnie odbywa się także Regionalne Forum Turystyki adresowane do przedstawicieli branży turystycznej, samorządów terytorialnych oraz instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za tworzenie, rozwój i promocję produktów turystycznych. Wśród poruszanych tematów znalazły się trendy i zmiany zachodzące w turystyce oraz budowa marek. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki badań ruchu turystycznego województwa kujawsko-pomorskiego w 2019 opracowane przez agencję Selectiv.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyczną (UNWTO), agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego cele to integracja środowiska związanego z turystyką – turystów, pracowników branży turystycznej, a także odpowiedzialnej za rozwój tej sfery administracji – oraz wykorzystanie zbudowanego w ten sposób potencjału do rozwoju tej dziedziny gospodarki, mającej wpływ na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Zobaczcie zdjęcia ze Światowego Dnia Turystyki w Chełmnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na chelmno.naszemiasto.pl Nasze Miasto