Dr Wiesława Gierańczyk z GUS odwiedziła Krzysztofa Wypija, wójta gminy Chełmno by porozmawiać o spisie Dr Wiesława Gierańczyk z GUS odwiedziła Krzysztofa Wypija, wójta gminy Chełmno by porozmawiać o spisie

Dr Wiesława Gierańczyk z GUS odwiedziła Krzysztofa Wypija, wójta gminy Chełmno by porozmawiać o spisie. W spotkaniu wziął też udział Marcin Pilarski z Urzędu Gminy Chełmno (© UG Chełmno)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Nie wiem, czy mamy się cieszyć z tego, że to właśnie nasza gmina została wylosowana - mówi Krzysztof Wypij, wójt gminy Chełmno. - Na pewno czeka nas w związku z tym trochę dodatkowych zadań.

O co chodzi? Otóż o to, że w tym roku przeprowadzony zostanie - na razie próbny - spis ludności.

Dyrektor domu kultury w Chełmnie został odwołany przez burmistrza

- W dużej mierze odbyć się to może z użyciem internetu, ale nie tylko - zapowiada Krzysztof Wypij. - Powszechny spis ludności prowadzony jest co dziesięć lat. W tym roku będzie próbny, a właściwy - już z udziałem wszystkich - za rok. Szczęście - nieszczęście, że wylosowana - jako jedyna w kujawsko-pomorskiem - została gmina Chełmno. Na pewno będzie trochę zamieszania, trzeba zrobić nabór rachmistrzów, przeszkolić ich, ludzie więc muszą się w to zaangażować.

Celem spisu jest weryfikacja, czy stan ewidencji mieszkańców jest zgodny z tym, co jest faktycznie w gminie.

- Nie będą pytać o dochody - już uprzedzam, bo wiem, że ludzie nie lubią, gdy im się zagląda do portfela - mówi Krzysztof Wypij. - Nie będzie takiego pytania. Mieszkańcy będą mogli sami spisać się przez internet, a ci, którzy tego nie zrobią mogą spodziewać się wizyty rachmistrzów.

W Urzędzie Gminy rozmawiali o spisie przedstawiciel GUS w Bydgoszczy dyrektor dr Wiesława Gierańczyk, wójt i pracownicy urzędu.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!