Tygodniowy przegląd prasy (Chełmno, 10.05-16.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chełmna

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełmna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.05 a 16.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koncert Światło dla Europy: Eurovision Song Celebration zamiast Eurowizji 2020. Transmisja w TVP1. Wystąpi Alicja Szemplińska”?

Przegląd tygodnia Chełmno od 10.05 do 16.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koncert Światło dla Europy: Eurovision Song Celebration zamiast Eurowizji 2020. Transmisja w TVP1. Wystąpi Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska reprezentuje Polskę podczas Eurovision Song Celebration 2020. To muzyczne wydarzenie zastąpiło odwołany przez pandemię koronawirusa doroczny konkurs Eurowizji. Zobacz najnowszy wywiad z Alicją! w sobotę, 16 maja 2020 r. w TVP1 specjalny koncert Eurovision Song Celebration 2020 Światło dla Europy. Wystąpi oczywiście Alicja Szemplińska.

📢 Bon 1000 plus na wakacje: Kto dostanie pieniądze na urlop? Znamy szczegóły rządowego programu. 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

📢 Skrzyżowanie ul. Nad Groblą z DK91 w Chełmnie doczeka się przebudowy?

  • Czy skrzyżowanie ulicy Nad Groblą w Chełmnie z droga krajową nr 91 w końcu doczeka się modernizacji? Przecież tam co rusz dochodzi do wypadków, w tym śmiertelnych a nic się nie dzieje! Giną ludzie, czas coś z tym zrobić! - dopominają się Czytelnicy. Zapytaliśmy o plany względem tego trudnego wyjazdu z miasta władze miasta i rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy.

Tygodniowa prasówka 10.05-16.05.2020 Chełmno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmnie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rewolucja dla kierowców i pieszych. To się zmieni jeszcze w tym roku!

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje spore zmiany dla kierowców i pieszych. Jeszcze w tym roku wszystkich czekają ogromne zmiany w prawie!

📢 Ratując innych, straciła życie. Pogrzeb Katarzyny Zawady

Z ogromnym bólem żegnano dziś (15.05) w Toruniu pielęgniarkę ze szpitala zakaźnego - Katarzynę Zawadę, zmarłą z powodu koronawirusa. Pochowana została na cmentarzu komunalnym. Oto zdjęcia z ceremonii pogrzebowej.

📢 Obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony w naszym regionie? Jest taka możliwość

Czy obowiązek noszenia maseczek może być zniesiony dla danego regionu? Według wypowiedzi wiceministra zdrowia istnieje taka możliwość. Czy zatem w kujawsko-pomorskiem nie będzie trzeba nosić maseczki?

📢 W Papowie Biskupim w ogniu butla z gazem! Co działo się w Chełmnie i okolicy?

Strażacy wezwani zostali do pożaru butli z propan-butanem w Papowie Biskupim.

📢 Rozmowa z wójtem gminy Lisewo o sytaucji finansowej gminy w czasie pandemii

Jak pandemia odbije się na finansach gminy Lisewo? - o tym rozmawiamy z wójtem gminy Lisewo Jakubem Kochowiczem

📢 "Barka" w Watorowie, Chorus Culmensis w Chełmnie - na setne urodziny Jana Pawła II [zdjęcia]

W ostoi husarskiej w Watorowie zabrzmiała „Barka”. Z okazji nadchodzącej rocznicy urodzin Jana Pawła II członkowie Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprezentowali pieśń, która była nieodłącznym elementem każdego spotkania z Ojcem Świętym. - Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego rezyduje na zamku w Golubiu-Dobrzyniu, a jej baza, w której gromadzone są husarskie eksponaty, znajduje się w Watorowie - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego. - Jej zwierzchnikiem jest marszałek województwa, a dowodzi nią namiestnik Ireneusz Jambor. Celem działalności chorągwi jest wierne odtwarzanie husarii i popularyzacja wiedzy historycznej związanej z tą wyjątkową formacją, odnoszącą wiele spektakularnych zwycięstw na polach bitew XVI i XVII-wiecznej Europy. Każdego roku jej członkowie biorą udział w wielu wydarzeniach, turniejach, pokazach, paradach.

Z kolei chór Chorus Culmensis z Chełmna pod batutą Wojciecha Błaszaka wykonał utwór „Ave Maria” Hugo Gyldmarka. Muzycy uczcili w ten sposób setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, który właśnie Matce Bożej zawierzył swoje życie. Chorus Culmensis powstał w 1984 roku przy parafii św. Józefa w Chełmnie. Przed papieżem wystąpił w kwietniu 1997 roku w Rzymie podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra. Podczas pielgrzymki Ojca Świętego w Toruniu (7 czerwca 1999 roku) chórzyści powitali papieża na Błoniach. „Chorus Culmensis” jest organizatorem cyklicznych koncertów poświęconych pamięci JPII.

📢 Terroryzm, protesty, nowi przywódcy, pożar Notre Dame i koronawirus. Najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach

Zamachy terrorystyczne w USA i Europie, wielkie protesty przeciwko zmianom klimatu zapoczątkowane przez szwedzką nastolatkę, pojawienie się nowych przywódców jak Barack Obama czy papież Franciszek, aneksja Krymu przez Rosję, pożar historycznego skarbu jakim jest katedra Notre Dame czy walka całego świata z koronawirusem - to tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń na świecie w ostatnich dwóch dekadach. Sprawdźcie w naszej galerii, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach.

📢 Prezydent Duda i #Hot16Challenge. Zobacz żarty i memy

Andrzej Duda podjął wyzwanie rzucone przez Zeusa i wziął udział w #Hot16Challenge2. Prezydent, po krótkim występie, do dalszego rapowania nominował premiera Mateusza Morawieckiego, braci Golec, Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela Bułeckę i zespół Pectus. Internauci po jego występie mają mieszanie uczucia. Zobaczcie najpopularniejsze memy, które komentują „szesnastkę" prezydenta Andrzeja Dudy i pomysły na pseudonimy artystyczne dla głowy państwa.

📢 Zamknięte szkoły, otwarte przedszkola. Do kiedy nauka będzie zdalna? Zamieszanie w MEN z terminem powrotu do szkół w tym roku [16.05.2020]

Do kiedy zamknięte będą szkoły i przedszkola? Czy dzieci wrócą do szkół do końca roku? W czwartek, 14.05.2020 roku pojawiło się zamieszanie dotyczące informacji, jaką podała Polska Agencja Prasowa. MEN dementuje i mówi, że to tylko jeden ze scenariuszy. Decyzje nie zapadły. Przedszkola i żłobki mogą się otwierać już od 6.05.2020 roku. Nie wszystkie placówki już się na to zdecydowały. Decyzje podejmują samorządy i dyrektorzy placówek. Muszą jednak restrykcyjnie przestrzegać zasad. Sprawdź rekomendacje przygotowane przez GIS. Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Kiedy odbędą się matury i egzaminy ósmoklasistów? Co z rekrutacją do szkół średnich i na studia?

📢 Otwarcie restauracji 18 maja. Jakie będą zasady ich funkcjonowania? Co czeka nas w restauracjach?

18 maja 2020 r. z powrotem zaczną funkcjonować restauracje i bary. Nie będą one jednak działały tak, jak przed pandemią. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił szereg obostrzeń związanych z branżą gastronomiczną. W trakcie konferencji zapowiedział „częściowe otwarcie” lokali gastronomicznych, w tym restauracji, barów i kawiarni oraz zakładów kosmetycznych i fryzjerskich.

📢 Rusza komunikacja w Chełmnie i autobusy poza miasto. Oto rozkład jazdy

Przywracamy połączenia - od 14 maja więcej kursów na wybranych trasach w dni robocze i weekendy w ramach regionalnej komunikacji autobusowej w oddziałach Chełmno, Kołobrzeg, Tczew, Toruń - pisze Arriva.

📢 Policjanci na tropie żartownisia, który wzywa służby do zdarzeń, których nie ma

Strażacy i policjanci z Chełmna nękani są telefonami z fałszywymi wezwaniami. W rzeczywistości nic się nie dzieje, a my musimy jechać na zdarzenie, którego nie ma – mówi st. kpt. Tomasz Guzek, oficer prasowy KP PSP Chełmno. Policjanci szukają już osoby, która od kilku tygodni bawi się stawiając służby ratunkowe na nogi.

📢 Jak uśpić dziecko, które nie chce spać! Sposoby na szybkie zasypianie

Zbliża się wieczór... tylko czekasz, aż twoje dziecko zaśnie i w końcu będziesz mieć czas dla siebie. Co jednak kiedy twojemu szkrabowi nie jest do spania, a ty sobie myślisz, że prędzej ty zaśniesz niż on? Wielu rodziców zna ten problem kiedy zbliża się czas spania, a ich dzieci mają wówczas najwięcej energii. W łóżeczku zamiast leżeć spokojnie, to one się wiercą, kręcą, wstają, wyrzucają poduszki, smoczki i przytulanki. Zaczynasz się irytować i wściekać. Pamiętaj, że dzieci wyczuwają stan emocjonalny swoich rodziców, więc twoje zdenerwowanie może jeszcze pogorszyć sytuację. Żeby twoja pociecha grzecznie zasypiała, musisz spróbować kilka naszych sposobów. Oczywiście na każde dziecko zadziała coś innego, ale warto spróbować.

📢 #Hot16Challenge2 to kopalnia memów: sztosy i klopsy okiem internautów. O co chodzi w akcji?

#Hot16Challenge2 to najnowsze wyzwanie, które stało się hitem internetu. Dołączają do niego już nie tylko muzycy, ale także politycy, aktorzy czy youtuberzy. Choć cała zabawa polega na stworzeniu rapowanego utworu, niektórzy łamią konwencję, stawiając na oryginalność i własny styl. Nie wszystkim jednak udział w wzywaniu wyszedł na korzyść. Niektóre występy trudno zaliczyć do udanych, jednak jak pokazują twórcy memów - internet nie zapomina! Oto najlepsze memy komentujące hity i hity #Hot16Challenge2.

📢 Duży pożar w Kolnie! Mamy zdjęcia z nielegalnego wysypiska śmieci

Pożar śmieci na prywatnej posesji w Kolnie ugasili dzisiejszej nocy strażacy. Było bardzo duże zadymienie.

📢 Koronawirus w Chełmnie. Nie żyje czwarta zakonnica zakażona koronawirusem. Wirus wyjdzie poza mury?

Zmarła czwarta zakonnica z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie chora na COVID-19. Czy koronawirus może wyjść poza mury?

📢 Urlop a koronawirus. Takie zasady będą obowiązywać w tym roku w hotelach. Wakacje z koronawirusem według Unii Europejskiej

Urlop w dobie koronawirusa będzie możliwy. Komisja Europejska przygotowała zalecenia dotyczące hoteli i noclegów we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Niemiecki "Die Welt" zdradził, że chodzi m. in. o zasady dezynfekcji, ochronę ust, zachowania odstępów i jasnych reguł przekraczania granic pomiędzy krajami.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie