Beacie Byczek, wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i  Adopcyjnych Chełmno Dzieciom gratuluje starosta Zdzisław Gamański Beacie Byczek, wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i  Adopcyjnych Chełmno Dzieciom gratuluje starosta Zdzisław Gamański

Beacie Byczek, wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych Chełmno Dzieciom gratuluje starosta Zdzisław Gamański (© nadesłane ze starostwa w Chełmnie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trzy osoby za zaangażowanie w pomoc społeczną docenił starosta chełmiński.

Kolejny raz z okazji Dnia Pracownika Socjalnego za ponadprzeciętne zaangażowanie w pomoc innym starosta nagrodził wyróżniających się w tej dziedzinie.

- To święto wszystkich służb społecznych - mówi Ewa Wirosławska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmnie. - Codzienny kontakt z człowiekiem potrzebującym wymaga wyjątkowych umiejętności. W pomocy społecznej służbę pełnią ludzie o szczególnej wrażliwości i poczuciu odpowiedzialności.

„Anioł” kobieta i specjalista


- W 2017 roku wpłynęło pięć wniosków kandydatur do nagród starosty. Jego decyzją wyróżniono i nagrodzono trzy - informuje Wirosławska. - Beata Byczek to wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych „Chełmno Dzieciom”. Pełni funkcję zawodowej rodziny zastępczej. Jest współzałożcielką Stowarzyszenia, pomysłodawcą i współorganizatorem wielu imprez charytatywnych, ostatnio też konferencji, spotkań edukacyjnych i szkoleń o tematyce związanej z rodzicielstwem zastępczym. W 2014 roku jej działalność, też charytatywna i wsparcie Centrum Wolontariatu, zostały docenione przez zarząd województwa rzez przyznanie „Stalowego Anioła”. Różnorodna działalność i postawa lidera społecznika pani Beaty promują rodzicielstwo zastępcze.

Drugi z docenionych, Wojciech Strzelecki, to prezes Stowarzyszenia Ludzie-Ludziom w Chełmnie, specjalista w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Drzonowie. Wyróżnia się współpracą z przedstawicielami lokalnego rynku pracy i instytucjami na rzecz aktywizacji zawodowej. Działa czynnie w Powiatowej Radzie Zatrudnienia, jako radny miejski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa podejmuje inicjatywy o charakterze społecznym: mapa zagrożeń, karta rodziny.

- Współtworzył Klub Integracji Społecznej i pierwszą spółdzielnię socjalną w Chełmnie - dodaje szefowa PCPR. - Działa dla podnoszenia bezpieczeństwa, współpracuje z MOPS, Bankiem Żywności w Grudziądzu.

Pieniądze za pomoc


Docenienie starosty to nie tylko listy gratulacyjne, które wręczył wyróżnionym wspólnie z Ewą Wirosławską kilka dni temu. To także nagrody finansowe - po 2 tys. złotych z budżetu powiatu. Za zgodą Zarządu Powiatu wyróżnienie i pieniądze od starosty trafiły również do Joanny Doleckiej - szefowej „Czasu Chełmna”.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!