Przegląd tygodnia w Chełmnie, najważniejsze wydarzenia od 5.07 do 11.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełmna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.07 a 11.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Chełmnie 3-letnie dziecko spadło z 2. piętra bloku. Malucha zabrano do szpitala helikopterem LPR”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chełmno od 5.07 do 11.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Chełmnie 3-letnie dziecko spadło z 2. piętra bloku. Malucha zabrano do szpitala helikopterem LPR

Służby ratunkowe zostały wezwane na pomoc w sobotę (11 lipca). Zgłoszenie dotyczyło dziecka, które miało wypaść z okna bloku przy ulicy Łożyńskiego w Chełmnie. Malucha do szpitala zabrało LPR.

📢 W Unisławiu odkryli wyjątkowy list. Można go obejrzeć i przeczytać - zobaczcie zdjęcia

W Unisławiu mają pwoód do radości i dumy. W czasie przenoszenia kapliczki, na ul. Chełmińskiej w Unisławiu, 13 sierpnia 2018 roku znaleziono niezwykły list z przeszłości. Jaki spotkał go los? Wiemy!

📢 Grudziądz, Chełmno, Wąbrzeźno. Uwaga mieszkańcy - nie będzie prądu! Sprawdźcie gdzie i kiedy [13-16 lipca 2020]

Koncern Energa zaplanował wyłączenia prądu w regionie Grudziądza, Chełmna i Wąbrzeźna. Na kolejnych slajdach dowiedzie się gdzie i kiedy nie będzie energii elektrycznej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Apple iPad Pro 9,7" 32GB Wi-Fi Złoty (MLMQ2FDA)


Tygodniowa prasówka 5.07-11.07.2020 Chełmno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmnie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 - Skandal! Sąd Rejonowy w Chełmnie to niezwykle uciążliwe sąsiedztwo - skarżą się mieszkańcy! Dlaczego?

  • Na dachu Sądu Rejonowego w Chełmnie zamontowano uciążliwe odstraszacze ptaków - skarży się Czytelniczka. - Zgodę wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Nie możemy doprosić się wyłączenia głośnego systemu. Przecież są inne sposoby przeganiania mew, jak wynajęcie sokolnika. Sąd znajduje się w zwartej zabudowie staromiejskiej. Zamontowany system funkcjonuje co dzień! Skandal!

📢 Dlaczego warto iść na wybory? Internauci znajdują milion powodów. Te MEMY udowodnią Ci, że nie ma wymówek!

Wybory Prezydenckie 2020 budzą wiele emocji. Zgodnie z sondażami kandydaci, którzy przeszli do II tury, idą łeb w łeb. W tej potyczce każdy głos jest na wagę złota! Jeśli to Ty chcesz decydować o przyszłości swojej i swojego kraju, idź na wybory. Zachęcają do tego piosenkarze, aktorzy, a także internauci. Te memy trafnie ukazują, dlaczego oddanie głosu jest tak ważne. Oto milion powodów, by w niedzielę 12 lipca udać się do urny wyborczej.

📢 Chełmno i gminy powiatu chełmińskiego - które są na liście dofinansowanych na remonty dróg dojazdowych do pól?

Rozstrzygnięty został nabór wniosków i rozdysponowano pieniądze na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku 2020. Cztery gminy z powiatu chełmińskiego skorzystają z dofinansowania.

📢 Kto wygra drugą turę wyborów w województwach? Analitycy wyliczyli. Duda zwycięża tylko w 6 województwach

Duda czy Trzaskowski? Analitycy firmy bukmacherskiej Betfan wyliczyli, ile głosów w niedzielnej drugiej turze wyborów mogą otrzymać w poszczególnych województwach Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według zestawienia, Andrzej Duda wygra z Rafałem Trzaskowskim sześciu regionach. Trzaskowski natomiast będzie miał dużą przewagę nad swoim konkurentem w 6 największych polskich miastach: we Wrocławiu oraz w Warszawie, w Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Gdańsku.

Analitycy przekonują, że typowany przez nich zwycięzca wygra wyścig do fotela prezydenckiego o włos.
Zobacz szczegóły na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Chełmno - weekend w mieście i okolicy. Jarmark Jaszczurczy, "Spacerek po Chełmnie", siatkówka plażowa

Chełmiński Jarmark Jaszczurczy to impreza z ponad 20-letnią tradycją. Jej kolejna odsłona już w weekend. Co będzie czekać w Chełmnie? Uliczne gawędy - baśnie dla osób w każdym wieku, do świata dawnych podań zaprosi Szymon Góralczyk - bajarz, podróżnik, spacer w poszukiwaniu jadalnych i zdrowych ziół z Sarą Orzechowską, warsztaty tworzenia kaszubskich koszy z Czesławem Hincem - twórcą ludowym z Kościerzyny i tradycyjny jarmark! Imprez i wydarzeń na weekend zaplanowano więcej.

📢 Budowlańcy z fantazją. Zobacz najśmieszniejsze efekty pracy „fachowców”

Niektórych „fachowców” lepiej nie zatrudniaj... Oto zdjęcia z budów, które trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć, że ktoś mógł być aż tak niekompetentny.

📢 W Unisławiu zniszczono plakaty i banery wyborcze Rafała Trzaskowskiego. Kamery monitoringu nagrały wandali

  • Do łopaty wandali trzeba, jeśli nie będzie chwilowo pracy, to niech mgłę ładują na wagony - na profilu Facebookowym wójta gminy Unisław Jakuba Danielewicza tak komentuje zniszczenia i kradzieże banerów w Unisławiu jeden z mężczyzn. - Dzięki monitoringowi jaki funkcjonuje w gminie Unisław zarejestrowane zostały przypadki kradzieży i niszczenia banerów wyborczych.

📢 W Chełmnie Klub Aktywizacji Społecznej zorganizował warsztaty - zobaczcie zdjęcia

Ruszył kolejny etap projektu aktywizacji społeczno- zawodowej pn. Klub Integracji Społecznej. Do zachęcania ludzi do aktywności i tym samym realizacji projektu przystąpił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie w partnerstwie z Fundacją Gospodarczą „Pro-Europa”.

📢 Chełmno - w Roku Ludwika Rydygiera w Senacie otwarto wystawę ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmińskiej - zobaczcie zdjęcia

  • W Senacie RP otwarto wystawę poświęconą pamięci Ludwika Rydygiera - naszego wielkiego chirurga - informuje Anna Grzeszna-Kozikowska, historyk z Muzeum Ziemi Chełmińskiej. - To w Chełmnie dokonał on największego dzieła swojego życia jakim była pionierska resekcja żołądka w wyniku nowotworu. Tym bardziej jesteśmy dumni, że część materiałów pochodzi ze zbiorów naszego Muzeum w Chełmnie.

📢 Prześwietliliśmy majątki senatorów z woj. kujawsko-pomorskiego. Mamy kilku milionerów

Najbogatszym senatorem w Kujawsko-Pomorskiem jest Ryszard Bober, który zgromadził ponad 1,3 mln zł. Ma też największe zobowiązania do spłaty - ponad 1 mln zł. Na drugim miejscu znalazł się Józef Łyczak, który ma ponad 500 tys. zł,ale za to nieruchomości opiewające na około 1,5 mln zł. Warte milion jest tez siedlisko Andrzeja Kobiaka.

📢 Plaża nad Jeziorem Starogrodzkim - jedyne takie miejsce w powiecie chełmińskim - zobaczcie zdjęcia

Gdzie odpoczywać nad wodą w letnie, upalne dni w powiecie chełmińskim? Tylko nad Jeziorem Starogrodzkim!

📢 Druh z Lipienka w gminie Lisewo miał wypadek pod Częstochową. Potrzebuje krwi. Przyjdź na akcję krwiodawstwa

W sobotę, 11 lipca, każdy będzie mógł oddać krew w akcji organizowanej przy OSP Lipienek w gminie Lisewo. - To dla kolegi druha Rafała Pudlewskiego, który 14 czerwca uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu pod Częstochową - mówi Bartosz Wajda, druh z OSP Lipienek, organizator akcji. - Zachęcam do udziału.

📢 Chełmno - kroniki kryminalne - co działo się w powiecie chełmińskim? Obejrzyjcie zdjęcia

W Małym Czystem, w poniedziałek 6 lipca, kierujący pojazdem daf z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania i uderzył w barierę ochronną dystrybutora paliwa. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy. Do jakich interwencji wzywano policjantów i strażaków z powiatu chełmińskiego?

📢 Przyłapani przez Google Street View w Chełmnie. Jesteś na którymś zdjęciu? [zdjęcia - część druga]

Najnowsze zdjęcia do Google Street View w Chełmnie robiono kilka lat temu. W programie automatycznie zamazywane są ludzkie twarze i tablice rejestracyjne samochodów, ale na zdjęciach można rozpoznać siebie lub kogoś znajomego po sylwetce czy choćby ubraniu.

📢 200 plus: Małgorzata Trzaskowska chce, by każdej matce za wychowanie dziecka przysługiwało dodatkowe 200 złotych do emerytury

Małgorzata Trzaskowska, żona kandydującego na urząd prezydenta Polski, Rafała Trzaskowskiego, na niedzielnym wiecu w Katowicach zapowiedziała: - Przynajmniej 200 złotych dodatku do emerytury za każde dziecko dla matek.

📢 Premier Mateusz Morawiecki w Chełmnie spotkał się z mieszkańcami: Nie chcemy wojny! Zobaczcie zdjęcia z wizyty

Premiera powitali przed Urzędem Miasta Chełmna starosta Zdzisław Gamański i burmistrz Artur Mikiewicz. Potem Mateusz Morawiecki przeszedł ulicami Chełmna na starówkę. Na rynku miejskim w Chełmnie - przy Pomniku Pamięci Kawalerzystów 8 Pułku Strzelców Konnych - zorganizowano briefing i spotkanie z mieszkańcami. Do gmin powiatu chełmińskiego - w bonach inwestycyjnych - trafi w sumie ponad 5,5 mln złotych!

📢 Premier Mateusz Morawiecki w Grudziądzu. Wręczał jednostkom OSP z Kujawsko-Pomorskiego promesy na nowe wozy strażackie [7.07.2020]

Premier Mateusz Morawiecki wręczył strażakom z 23 jednostek OSP z całego województwa kujawsko-pomorskiego promesy na nowe samochody. Uroczystość odbyła się w Grudziądzu, przed jednostką PSP na osiedlu Rządz.

Nauczanie hybrydowe zamiast powrotu do szkół

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie