Przegląd tygodnia w Chełmnie, najważniejsze wydarzenia od 24.05 do 30.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełmna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.05 a 30.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Chełmno się mebluje. Gdzie znajdziecie nowe stojaki na rowery? [zdjęcia]”?

Przegląd tygodnia Chełmno od 24.05 do 30.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Chełmno się mebluje. Gdzie znajdziecie nowe stojaki na rowery? [zdjęcia]

Meblowanie miasta trwa. Kolejne elementy - tym razem stojaki na rowery - pojawiają się w przestrzeni Chełmna.

  • Meblowanie miasta to efekt konsultacji społecznych, które realizowaliśmy w zeszłym roku - mówi Klaudia Peplińska, specjalistka ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta Chełmna. - Mieszkańcy za pomocą ankiet i spotkań z nami w przestrzeni miasta wskazali elementy małej architektury, których w mieście brakuje z propozycjami ich lokalizacji. Z seniorami z UTW zrealizowaliśmy także spacer badawczy. Pod koniec marca przystąpiliśmy do meblowania Chełmna. W pierwszej kolejności zainstalowaliśmy kosze na śmieci - przy ścieżkach prowadzących nad Jezioro Starogrodzkie, do Grubna i na Powiślu. W trakcie instalacji są stojaki na rowery. 12 sztuk zostało zainstalowanych na rynku, po trzy przy Bibliotece, ul. Podmurnej i targowisku przy ul. Dojazdowej. Stojaki pojawią się też przed Chełmińskim Domem Kultury i Kinoteatrem Rondo (łącznie 6) oraz trzy na ul. Dworcowej, przy kościele księży Pallotynów.

W kolejnych etapach meblowania miasta elementy małej architektury będą pojawiać się systematycznie. Będą m.in. stacje naprawcze dla rowerów (najprawdopodobniej w okolicy rynku i urzędu miasta), nowe kosze na śmieci na ul. Grudziądzkiej (stare przejdą konserwację i uzupełnią braki na bocznych ulicach starego miasta), donice na drzewa na ul. Grudziądzkiej, nowe ławki oraz stoły do gry w szachy i chińczyka.

📢 Park Gródek w Jaworznie to polskie Malediwy! Turyści są zachwyceni

Lazurowa woda, strome klify, małe wysepki... Nie, wbrew pozorom nie chodzi tutaj o żadne tropiki. Tak pięknie jest w jaworznickim Parku Gródek. Na to miejsce często mówi się, że to taka mała „Chorwacja". Ale internauci już znaleźli nowe określenie dla Parku Gródek w Jaworznie. "Jak Malediwy!" - mówią zachwyceni.

📢 Chełmno - te widoki roztaczają się z najwyższych budynków miasta? Obejrzyjcie fotogalerię

Z najwyższych obiektów w Chełmnie - zabytków, a nawet z okien i balkonów naszych Czytelników, zrobiliśmy zdjęcia, dzięki którym możemy zobaczyć miasto i okolice z innej perspektywy niż ta podczas spaceru. Zobaczcie Miasto Zakochanych z najwyższych obiektów w różnych częściach naszej małej ojczyzny.

Tygodniowa prasówka 24.05-30.05.2020 Chełmno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmnie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 OSP Trzebcz Szlachecki z nagrodą z urzędu marszałkowskiego. Będzie na wóz [zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji urząd marszałkowski zaprosił mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcali m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Komisja konkursu „Urodziny papieża w moim domu”, w którym udział wzięli m.in. strażacy z OSP Trzebcz Szlachecki, oceniała estetykę, pomysłowość, oryginalność i kreatywność wykonania ozdób. Spośród kilkudziesięciu wybrali i nagrodzili najlepszych. W kategorii OSP 1. miejsce i 2 tys. złotych) otrzymała OSP Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie).

  • Pieniądze przeznaczymy na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego, ta kwota zasili zbiórkę - zapowiedzieli druhowie.

Indywidualnie mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez media. Nagrody finansowe w wysokości 500 złotych z powiatu chełmińskiego otrzymają: Krzysztof Górski, Chełmno; Joanna Mizera, Kijewo Królewskie; Beata Jantoń, Brzozowo; Kinga Piotrowska, Starogród; Monika Zając, Lisewo oraz Monika Nowak-Grubecka, Bajerze.

📢 W powiecie chełmińskim znacznie przekroczyli prędkość i usiedli za kierownicę pijani

Policjanci podejmowali ostatnio kilka interwencji drogowych. - Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Warto zwolnić, aby bezpiecznie dojechać do celu i pozwolić na to innym - apelują.

📢 Dzikie składowiska odpadów w powiecie chełmińskim - w tle pożar i wyrok więzienia

W powiecie chełmińskim jest kilka miejsc, w których są nielegalne składowiska odpadów. Jedno stworzono w sąsiedztwie w pobliżu klasztoru w Pniewitem, inne w Kolnie – gdzie ostatnio doszło do pożaru, kolejne – w Jeleńcu. Na tym ostatnim znajdują się w dodatku tak zwane odpady niebezpieczne. Mieszkańcy obawiają się życia obok miejsc, o których wiedzą w dodatku, że odpady na nich składane są nielegalnie. I ostatni przypadek – pożar na takim dzikim wielkim wysypisku w Kolnie, potwierdza, że obawy i strach nie są bezpodstawne.

📢 Na tych stanowiskach pracownicy mogą przebierać w ofertach pracy mimo pandemii

Szukasz pracy, ale widzisz, że nowych ofert ubyło? Czujesz się niepewnie w związku z pandemią? Sprawdź, w których branżach i na jakich stanowiskach pracownicy umacniają swoją pozycję.

📢 W Chełmnie kwitnie narkotykowi biznes. Ale są też wpadki ze znaczną ilością - jak ta

Dwaj mężczyźni wpadli z narkotykami w Chełmnie. Jeden, ze względu na znaczną ilość, usłyszał nie tylko zarzut posidania, ale również przygotowania do uczestnictwa w obrocie.

📢 Motoryzacyjne licytacje komornicze. Kup samochód, motocykl lub inny pojazd od komornika [lista licytacji]

Licytacje komornicze stanowią okazję do tanich zakupów – wielu Polaków wręcz poluje na sposobność nabycia np. samochodu w obniżonej cenie. Przedstawiamy spis obwieszczeń o licytacjach komorniczych z całej Polski zebrany przez Licytacje.komornik.pl. Sprawdź, jakie samochody i motocykle są obecnie wystawione na sprzedaż.

📢 Oto kadry wszystkich drużyn PKO Ekstraklasy przed restartem sezonu [WIOSNA 2020]

Pandemia koronawirusa wstrzymała sezon na ponad dwa miesiące. W tym czasie w wielu klubach doszło do personalnych roszad, a w dwóch ekipach pojawili się nowi trenerzy. Jak prezentują się aktualne kadry drużyn PKO Ekstraklasy? Która jest najsilniejsza?

📢 Komornik nie dobierze się do pensji? Tarcza antykryzysowa chroni dłużników

Dłużnikom, którzy mają rodzinę, komornik nie będzie mógł potrącać pensji na poczet spłaty? Tarcza antykryzysowa zawiera zapis, który może uchronić przed egzekucją komorniczą.

📢 Złodzieje buszują tam, gdzie trwają roboty drogowe. Co potafią ukraść?

Złodziej nie śpi. Na pewno potwierdza się to w odniesieniu do tych, którzy kradną na budowach dróg, autostrad, obwodnic. Potrafią dać się we znaki drogowcom, którzy po nocnym odpoczynku rano wracają na plac budowy, a tam nie ma...

📢 Kiedy będzie można pójść do kina, a kiedy na basen? TERMINY

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

📢 Ta gra terenowa może wam się spodobać. Ruszcie na poszukiwania w gminie Kijewo Królewskie

  • Uwaga! Uwaga! Kultura w Kijewie ma kłopoty! Są wyjątkowi, barwni, szaleni, kreatywni i pozytywni. Wśród wielu miejsc w Polsce wybrali Gminny Ośrodek Kultury w Kijewie Królewskim, jako miejsce do spędzenia twórczych wakacji. Chcieli poznać tą wspaniałą gminę, ich mieszkańców, poprowadzić z Magdą i Kasią letnie warsztaty dla dzieci. Jadąc do Kijewa autobusem podziwiali przyrodę i malownicze krajobrazy. Nagle na autobus napadł straszny potwór Korona, który uwielbia napadać i porywać do kryjówki kolorowe Dewniaki-Kulturaki. 15 Drewniaków uciekło z pojazdu i ukryło się w różnych miejscach gminy Kijewo Królewskie. Nie znają okolicy, nie wiedzą gdzie są, baterie w telefonach komórkowych mają rozładowane. Ostatnie wiadomości, które do nas wysłały to opis miejsca i wskazówki, gdzie mogą się obecnie znajdować.

W GOK-u apelują zwłaszcza najmłodszych kijewian - pomóżcie znaleźć Dewniaki-Kulturaki, zanim potwór Korona znajdzie je pierwszy. - Prosimy o kontakt, jeśli znajdziecie któregoś z naszych kolorowych przyjaciół. Zróbcie mu zdjęcie (możesz być na zdjęciu z nim) i prześlijcie je na adres mailowy gok@kijewo.pl. Drewniak zabierzcie ze sobą do domu, aby nic mu nie zagrażało. Osoby, które znajdą członków kolorowej ekipy dostaną nagrody za znaleźne i dozgonną wdzięczność całego świata kultury za uratowanie Kulturaka. Szczegółowe informacje - pod nr tel. 506 664 704.

📢 Dzień Medycyny Ratunkowej. Powstaje międzynarodowa galeria medyków z "pierwszej linii frontu" z całego świata! [zobacz zdjęcia]

27 maja jest Międzynarodowym Dniem Medycyny Ratunkowej. W związku z tym Europejskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej wyszło z projektem stworzenia międzynarodowej galerii lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów którzy w ostatnich miesiącach dzielnie na całym świecie walczą z pandemią koronawirusa. Póki co w galerii znaleźli się medycy z 18 krajów - głównie - Unii Europejskiej. Polacy także mogą dołączyć!

📢 Chcesz kupić działkę w ROD? Oto 10 faktów, które musisz znać

Uwięzienie w domu w czasie pandemii sprawiło, że wielu z nas zaczęło marzyć o własnej działce w ROD. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim spełnisz to marzenie.

📢 Ślub i wesele w dobie koronawirusa? Te pary nie czekały na koniec epidemii! Zobacz najlepsze zdjęcia ze ślubów w pandemii

Przyszli nowożeńcy w Polsce odetchnęli z ulgą - od 6 czerwca możliwe będą wesela do 150 osób i nie trzeba będzie mieć na nich założonych maseczek. Jednak jeszcze do niedawna ci, którzy zaplanowali ślub na tegoroczne lato, nie wiedzieli, czy w ogóle on się odbędzie. Pandemia koronawirusa w tak trudnej sytuacji postawiła narzeczonych z całego świata. Niektórzy swoje śluby odwołali, inni przełożyli, a jeszcze inni zdecydowali się na nie pomimo wszystko. Teraz ich ślubne zdjęcia obiegają świat i są dokumentem nie tylko prywatnej, ale też globalnej historii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia ze ślubów w czasie pandemii koronawirusa!

📢 Piwo bezalkoholowe pod lupą – popularne fakty i mity!

Piwo bezalkoholowe stanowi alternatywę dla tradycyjnego alkoholowego trunku. Wokoło tego produktu narosło wiele mitów, które warto obalić. Wyjaśniamy, czy piwo 0% tuczy, jest bezpieczne w ciąży i rzeczywiście nawadnia organizm.

📢 Horoskop na czerwiec 2020 dla wszystkich znaków zodiaków

Czerwiec to szósty miesiąc w roku, który ma 30 dni. Co nas czeka w tym okresie? Sporo może się wydarzyć, ponieważ w tym miesiącu będziemy świętować dzień dziecka, dzień ojca oraz dzień bez alkoholu. 21 czerwca następuje także letnie przesilenie Słońca, co oznacza najdłuższy dzień w roku. A co nas czeka w życiu osobistym? Sami się przekonajcie.

📢 Obowiązek noszenia maseczek poluzowany. TOP 7 rzeczy, które musisz teraz wiedzieć!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii COVID-19. Zapadła decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach.

Nauczanie hybrydowe zamiast powrotu do szkół

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie