Przegląd prasy z czerwca 2020 w Chełmnie, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chełmno zmienił się  w czerwcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chełmno zmienił się w czerwcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chełmna najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd czerwca 2020 w Chełmnie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]

Kociarze wiedzą, że za miłość kotów płaci się dużo. Te tajemnicze i wymagające zwierzęta potrzebują sporo troski i uwagi, chociaż niekiedy przede wszystkim łakną spokoju, dużej przestrzeni. Trudno o koci afekt, to zwierzęta dumne i samoświadome. Niezmiennie jednak fascynują i przyciągają wzrok. Niekiedy jednak za tę fascynację trzeba sporo zapłacić. Ile kosztują najdroższe rasy kotów?

📢 Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Chełmnie. Jak głosowali mieszkańcy w 1. turze?

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Chełmnie. Chcesz wiedzieć, na kogo głosowali mieszkańcy Chełmna? Poznaj wyniki głosowania w całym kraju oraz w Twojej miejscowości. Dzięki temu porównasz, jaka frekwencja była wśród wyborców w Polsce, a jaka w Chełmnie w 1. turze wyborów prezydenckich. Możesz również porównać, jak rozkładały się głosy. Dzięki temu dowiesz się, jak wyniki wyborów lokalnych mają się do ogólnopolskich.

📢 Czynne kąpieliska w Chełmnie i okolicy 2.07.2020. Sprawdź, jakie kąpieliska są otwarte w Chełmnie

Otwarte kąpieliska 2.07.2020 w Chełmnie. Szukasz miejsca w Chełmnie, gdzie można popływać? Sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Zastanawiasz się, czy na Twoim ulubionym kąpielisku w Chełmnie rozpoczął się już sezon? Sprawdź, czy kąpieliska w w Chełmnie są już czynne. Dowiedz się, jakie warunki są na kąpieliskach w Chełmnie. Ważne informacje, które dotyczą kąpielisk w Chełmnie znajdziesz w artykule. Kąpielisko to świetne miejsce do spędzenia czasu z bliskimi nad wodą. Przedstawiamy otwarte kąpieliska w Chełmnie na naszej liście.

Zrób sobie prezent:

Lenovo Yoga Smart Tab 10,1" 4GB X705F WiFi szary (ZA3V0053PL)

  • Producent: Lenovo
  • Ceny: od 1 189 do 1 321 zł.
  • Zobacz oferty

Lenovo TAB M8 TB-8505F 8" 2/32GB Wi-Fi Srebrny (ZA5G0123PL)


Prasówka czerwiec Chełmno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Chełmna. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 IMGW znów ostrzega przed burzami z gradem w Kujawsko Pomorskiem. Gdzie jest burza?

IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami w powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Przed nawałnicami, silnymi opadami ostrzegają IMGW oraz Polscy Łowcy Burz. Wydano alerty meteorologiczne

📢 Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w Chełmnie w 2 turze? Lista lokali wyborczych

Wiesz, gdzie głosować w Chełmnie podczas wyborów prezydenckich 2020? Każda zameldowana osoba ma prawo oddać głos tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym. Aby uniknąć kursowania po Chełmnie 12.07.2020 sprawdź, w którym lokalu wyborczym możesz oddać głos w 2 turze wyborów prezydenckich 2020. Pamiętaj, aby do lokalu wyborczego w Chełmnie zabrać ze sobą maseczkę. Postaraj się wybrać porę, gdy przy urnach nie będzie tłumów.

📢 Pary z Chełmna obchodziły w ratuszu 50-lecie pożycia małżeńskiego - zobaczcie zdjęcia

W chełmińskim ratuszu pary małżeńskie świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Gratulacje, kwiaty, upominek od burmistrza Chełmna Artura Mikiewicza i kierownika USC Roberta Samcika odebrali: Józefa i Kazimierz Kobak, Urszula i Czesław Zbilscy, Krystyna i Tadeusz Brzescy, Maria i Tadeusz Król, Jadwiga i Henryk Ląkiert, Regina i Bogusław Pstrąg oraz Barbara i Antoni Samcik - rodzice szefa Urzędu Stanu Cywilnego.

📢 Dyrektor szpitala w Chełmnie zrezygnował z pracy! Co było powodem tej decyzji?

  • Złożyłem wypowiedzenie warunków kontraktu w dniu 25 czerwca - potwierdza nasze informacje Jacek Misiołek, dyrektor szpitala w Chełmnie. Co się wydarzyło, że szef lecznicy odejdzie ze szpitala w trybie niemal natychmiastowym? Pytamy o to samego zainteresowanego i starostę chełmińskiego Zdzisława Gamańskiego.

📢 Wypadek w Chełmnie: pijany kierowca potrącił dziecko. Co robili policjanci i strażacy w powiecie chełmińskim?

Chełmińscy policjanci i strażacy pędzili do wypadków, kolizji. Posypało się też trochę mandatów. Na przykład w Chełmnie, gdzie w poniedziałek wieczorem 21-letni kierujący seatem toledo nie dostosował prędkości do warunków, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w latarnie.

📢 Wybory 2020 - Stolno, Unisław, Papowo Biskupie, Lisewo, Chełmno, Kijewo Królewskie - jak głosowano?

We wszystkich gminach powiatu, poza gminą miejską Chełmno, wybory prezydenckie w pierwszej turze wygrał Andrzej Duda. Sprawdźcie, jak rozłożyły się głosy w poszczególnych gminach powiatu chełmińskiego.

📢 W Chełmnie nad Jeziorem Starogrodzkim obchodzono noc świętojańską - zobaczcie zdjęcia

Obrzęd nocy świętojańskiej zorganizowano nad Jeziorem Starogrodzkim. To tradycja symbolicznego rozpoczęcia lata koncentrująca widzów przy klimatycznym obrzędzie w obecności ognia i wody. W atrakcje przygotowane przez CHDK wpleciono warsztaty wicia wianków przy słowiańskich rytmach, potupajkę z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Pomorze, obrzęd kupalnocny i fireshow.

📢 Chełmno - wybory prezydenckie 2020 - tak głosowali chełmnianie. Mamy szczegółowe wyniki

W Chełmnie rekordowo duża liczba mieszkańców poszła do urn. Już o godz. 17 frekwencja wyborcza w mieście była wyższa niż w 2015 roku - w pierwszej turze na koniec głosowania. - Najwyższa była w okręgu nr 10 - wyniosła ponad 69 procent - mówi Piotr Murawski, zastępca burmistrza Chełmna. Najniższa - w szpitalu - sięgnęła nieco ponad 45 procent.

📢 Spacerek po Chełmnie - byliście? Jak było? Zobaczcie zdjęcia

Podczas "Spacerku po Chełmnie" o tym, “Jak kształtowała się obronność Chełmna od wieków średnich po czasy najnowsze” mówił przewodnik Sławomir Grabowski. Na trasie bezpłatnego zwiedzania były m.in.: mury obronne, koszary przy Alei 3 Maja i Biskupiej, kościół pw. Ducha Świętego. W niedzielę 5 lipca o godz. 10.30 kolejny "Spacerek". Jadwiga Alaba-Wesołowska opowie dzieje Sanktuarium Maryjnego w Chełmnie. W programie: Studzienka, Brama Grudziądzka i fara.

📢 Chełmno - wybory prezydenckie 2020. Chełmnianie wybierają prezydenta [frekwencja, zdjęcia]

Jak głosują mieszkańcy Chełmna i okolic? Według danych PKW, zapowiada się, że frekwencja przy urnach w Chełmnie i powiecie chełmińskim będzie rekordowa!

📢 W Chełmnie na plantach kwiatami obsadzono piękny klomb [zdjęcia]

Ruch Społeczny Chełmno - Miasto Mieszkańców zapowiedział, że w tym roku też posadzi kwiaty na Starych Plantach.
Jak obiecali, tak zrobili - zakasali rękawy i zrobili nasadzenia na klombie. Pomogli pracownicy zieleni miejskiej Urzędu Miasta Chełmna. Efekt podziwiać można na Plantach.

📢 W Grubnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego podsumowali efekty zdalnej nauki [zdjęcia]

Nauczanie zdalne to nowe zjawisko, z którym musiałam się zmierzyć polska szkoła. Taki sposób przekazywania wiedzy przysparza trudności, ale pozwala też spojrzeć na edukację z innej perspektywy. - Przywykliśmy do nowej rzeczywistości i stworzyliśmy uczniom sposobność do zgłębiania wiedzy, realizowania pasji - mówi Marta Przybylska, nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku architektura krajobrazu.

📢 Tarcza antykryzysowa dla samorządów. Ile pieniędzy otrzymać mają miasto i gminy z powiatu chełmińskiego? [zdjęcia]

Podczas dzisiejszego (piątek) spotkania na Rynku w Chełmnie, Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiedziała na jaką pomoc rządu przy realizacji inwestycji liczyć mogą samorządy z powiatu chełmińskiego. I tak są to kwoty: 1,3 mln zł dla Chełmna, po ok. 1 mln zł dla gmin Chełmno oraz Unisław, 639 tys. zł dla Kijewa Królewskiego, 544 tys. zł dla Papowa Biskupiego, po 500 tys. zł dla Lisewa i Stolna. Minister Gembickiej towarzyszyła m.in. Marzenna Drab, szefowa okręgowego zarządu PiS oraz samorządowcy z powiatu chełmińskiego.

📢 Policjanci zatrzymali 24-latka, który "dla zabawy" podpalił stóg w Osnowie. To "recydywista"!

Dlaczego podłożył ogień? - Dla "zabawy" - tłumaczył mężczyzna funkcjonariuszom z Chełmna. Za spowodowanie strat w wysokości co najmniej 50 tys. zł, stanie przed sądem. Wcześniej był już karany za podobne czyny.

📢 Nowe fakty dotyczące pożaru w Osnowie. To było podpalenie! Kolejne [nowe zdjęcia]

  • Przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie - mówi kpt. Tomasz Guzek, oficer prasowy KP PSP Chełmno. Przez kilkanaście godzin strażacy z niemal całego powiatu gasili wielki pożar, który było widać nawet z kilkunastu kilometrów.

📢 W Chełmnie PUP ma dobre wiadomości dla przedsiębiorców

W środę weszła w życie Tarcza 4.0. Na pewno ucieszą się przedsiębiorcy, którzy skorzystali z pożyczek - także w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie.

📢 W Chełmnie fontanny już działają. Dlaczego miały dłuższą niż zwykle "przerwę"? [zdjęcia]

  • Niedawno byłem w chełmnie i zastanowiło mnie, dlaczego fontanny - zarówno ta na plantach, jak i ta na rynku nie działały? - pyta Czytelnik. - Czy prowadzona była jakaś naprawa lub konserwacja?

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie