Piłkarze Chełminianki posmakowali ligowego zwycięstwa w 2016 roku

Sław
archiwum
Chełminianka Chełmno - Piast Złotniki Kujawskie 2:0 (0:0) Bramki: Grzelecki (47 - karny), Orlicki (85).

CHEŁMINIANKA: Kawała - Pa. Śmigielski, Szpankiewicz, Orlicki, Czyżniewski - Sz. Marks, Rogulski (91. Sikora) - Piasecki (74. Olszewski), Grzelecki (87. Bolt), Ernest (90+2. Wódkiewicz) - Cylc cz (72. 2x).

Piłkarze Chełminianki posmakowali ligowego zwycięstwa w 2016 roku. W sobotę pokonali u siebie Piasta Złotniki Kujawskie.
I

Po czterech porażkach z rzędu chełmnianie odnieśli zwycięstwo, choć w ich składzie zabrakło Rafała Baranowskiego (kurs trenerski) i Piotra Kaczkow-skiego (pauza za kartki). A więc dwóch ważnych ogniw. Do przerwy na boisku było dużo walki, ale mało bramkowych okazji.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gospodarzy. W polu karnym został sfaulowany Dawid Cylc. Sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny bezbłędnie wykorzystał Tomasz Grze-lecki. Później na 2:0 mogli podwyższyć Wojciech Ernest i Cylc, ale nie zdołali pokonać Dominika Ostrowskiego. Od 72. min. miejscowi musieli grać w „10”, bo za 2. żółtą kartkę boisko musiał opuścić Cylc. Piast próbował to wykorzystać, ale bezskutecznie. W 85. min. kropkę nad „i” postawili chełmnianie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dawida Szpankiewicza gola strzelił jego imiennik Orlicki.

Dzięki wygranej Chełmi-nianka awansowała na 9. miejsce w tabeli wyprzedzając Piasta i Zawiszę II Bydgoszcz.