Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Zakończyło się głosowanie w etapie powiatowym plebiscytu...

Oto Osobowości Roku w powiecie chełmińskim w 2019 roku [zdjęcia]

Zakończyło się głosowanie w etapie powiatowym plebiscytu "Gazety Pomorskiej" na Osobowości Roku 2019. Znamy zwycięzców powiatowych, którzy biorą udział w dalszym etapie. W kategorii kultura wygrała Magdalena Pudło, która uzyskała 96 głosów. Tuż za dyrektor Gminnego Domu Kultury w Kijewie Królewskim znalazła się Elżbieta Pawelec - inspektor z Urzędu Miasta Chełmna zajmująca się promocją miasta z 17 głosami. Trzecie miejsce zajęła Anna Koprowska - Głowacka - pisarka, regionalistka, poetka z Chełmna z 14 głosami. W kategorii działalność społeczna i charytatywna zwyciężyła nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chełmnie - Aleksandra Motylewska, na którą oddano 806 głosów. Walka o 1. miejsce toczyła się do ostatnich chwil - a Kinga Drążek ostatecznie zajęła drugie miejsce. Wolontariuszka w ZHP oraz drużynową gromady zuchowej, wolontariuszka przy Stowarzyszeniu Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych Chełmno Dzieciom, Brzozowo z 794 głosami. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Remus - nominowany za zbiórkę pieniędzy dla fundacji Nie poddam Cię podczas licytacji fantów na Zlocie Aut Amerykańskich w Chełmnie, którego był organizatorem, który uzyskał 217 głosów. Polityka, samorządność i społeczność lokalna to kategoria, w której wygrał Jacek Kordowski - dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie, który zdobył 80 głosów. Za nim uplasował się Michał Okoński - prezes Chełmińskiego Klubu Karate Kyokushin z 42 głosami, a na pozycji trzeciej - Marcin Pilarski - prezes LGD Vistula Terra Culmensis - z 20 głosami. W kategorii Biznes zwyciężyła Monika Śliwińska - właścicielka Biura Nieruchomości w Chełmnie zdobywając 319 głosów. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Burchardt właściciel firmy Inżynieria Drogowa z 313 głosami. A na trzecim - Łukasz Cyrklaf - właściciel Zakładu Kamieniarskiego "Granitus" z Papowa Biskupiego, który zdobył 36 głosów. Głosowanie w wojewódzkim finale plebiscytu rozpoczęło się 21 lutego i potrwa do czwartku, 27 lutego do godz. 22:30. Wcześniej - w środę, 26 lutego o godz. 22:00, zakończy się głosowanie w wojewódzkiej kategorii Nauka.