Dariusz Puncewicz (przy piłce) w Świeciu rzucił 33 punkty. Sławomir Wojciechowski
Trzecioligowcy na raty rozegrali 1. kolejkę sezonu 2015/16. Pierwszym liderem został zespół z Chełmna, który ograł juniorów z Bydgoszczy.

Novum/Astoria II Bydgoszcz - MCHKK Chełmno 74:99
Kwarty: 14:18,18:26, 31:31, 14:24)
MCHKK: Belski 34, Dembek 17, Kruszczyński 16, Rudnik 14, Kołodko 12, Domagalski 3, Gaszkowski 3, Przybylski 0.

Na mecz z juniorami z Bydgoszczy chełmnianie pojechali bez czterech zawodników (zatrzymały ich obowiązki służbowe), ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu pewnego zwycięstwa. W sumie mogło ono być wyższe, bo kilka razy podopieczni Mirosława Gajewskiego pudłowali w sytuacjach sam na sam z koszem. Najskuteczniejszym graczem był Daniel Belski, który zdobył 34 pkt. Warto dodać, że w III lidze zadebiutował kadet Patryk Przybylski.

KK Świecie - Stal Grudziądz 49:70
Kwarty: 6:18, 21:22, 10:22, 12:8.
KK: Herman 18, Kowalski 14, Stosik 7, Gerke 2, Mod-niewski 2, Dolny 2, Szupryczyński 2, Manikowski 2.STAL: Dar. Puncewicz 33, K. Klein 12, Janicki 8, Kazanecki 5, Schreiber 4, Dam. Puncewicz 4, Urbanek 2, Jarmuszewski 2, Mar. Kurzyński 0,
Marc. Kurzyński 0.

Miejscowi zagrali bez obu centrów. Marcin Rzosiński pauzował za przewinienia z zeszłego sezonu. Z kolei Wojciechowi Dudzie przeszkodziła kontuzja. Debiut za to zaliczył rozgrywający Seweryn Modniewski.

Pierwszy za „2” trafił Dominik Stosik, ale jak się potem okazało było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym meczu. Kolejne minuty należały do Stali. Nie do zatrzymania był weteran koszykarskich parkietów Dariusz Puncewicz, który już do przerwy miał na koncie 21 pkt. Dzięki niemu goście po dwóch kwartach wygrywali 40:27. W kolejnej odsłonie przewaga Stali rosła, aż sięgnęła 25 „oczek” (62:37). Czwarta kwarta zaczęła się od trzyminutowej niemocy z obu stron. Potem świecianie nieco zniwelowali rozmiary porażki.

W trzecim meczu Twarde Pierniki Toruń uległy Novum/Astorii I Bydgoszcz 64:78.

Kolejne mecze (niedziela): Stal - Novum/Astoria I (16), MChKK Chełmno - Twarde Pierniki (16), Novum/Astoria II - KK Świecie (11).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0