Konsultacje społeczne zorganizowano w Chełmnie [zdjęcia]

Monika Smól
Monika Smól
Konsultacje społeczne w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmnie. Rozmawiano między innymi o gospodarce i infrastrukturze. Konsultacje społeczne ph. Zaplanujmy Nasze Miasto #Chełmno2050 to wstęp do opracowania dwóch ważnych dla miasta dokumentów. - Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta to dokument kształtujący politykę przestrzenną miasta w długoletniej perspektywie - wyjaśnia Piotr Murawski, zastępca burmistrza Chełmna. - Dotyczy zarówno przestrzeni publicznych, jak i prywatnych. W ramach konsultacji podejmujemy pięć kluczowych tematów. Każdy z nich jest jednak punktem wyjścia. Dyskusja jest otwarta. Wczorajsze spotkanie pokazało ogromną pomysłowość i otwartość mieszkańców. Pięć kluczowych obszarów to: funkcjonalność starówki, mieszkalnictwo, układ ścieżek rowerowych, komunikacja publiczna i infrastruktura oraz turystyka. Drugi dokument, który będzie kompatybilny ze Studium to Strategia Rozwoju Miasta Chełmna na lata 2021-2030 z perspektywą 2050. - O takiej właśnie perspektywie musimy mówić i myśleć - dodaje Piotr Murawski. - W trakcie konsultacji przedstawiamy również różnorodne dane dotyczące naszego miasta. Na spotkaniu przedstawiliśmy między innymi temat demografii, dane 30-letnie z okresu 1989-2019 oraz symulację na temat prawdopodobnego rozwoju społeczeństwa w perspektywie do 2050 roku. Ważnym jest, aby widzieć jaką mamy wizję społeczeństwa. Jak przy obecnych uwarunkowaniach będzie ono wyglądać, jaką będzie miało strukturę. Wychodzimy z myśli: "Miasta mają każdemu coś do zaoferowania, pod warunkiem, że wszyscy je współtworzą" (Jane Jacobs). Tak właśnie chcemy WSPÓŁtworzyć plan na #Chełmno2050. Kiedy odbędą się kolejne konsultacje? - 5.02.2020, godz. 17, Akademia Chełmińska (ul. Szkolna 6) - otwarte spotkanie z mieszkańcami starówki, a w czasie spotkania warsztaty dla dzieci „Budujemy miasto” - 6.02.2020, godz. 17, ratusz - Sala Ślubów - spotkanie z przedsiębiorcami ze starówki - 8.02.2020, godz. 11, Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży - otwarte spotkanie z cyklistami dotyczące układu ścieżek rowerowych - 11.02.2020, godz. 17, poczekalnia dworca PKS - otwarte spotkanie z mieszkańcami dot. komunikacji, w tym transportu miejskiego i regionalnego - w czasie spotkania warsztaty dla dzieci „Budujemy miasto” (Chełmiński Dom Kultury) Czytelnik
Konsultacje społeczne w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmnie. Rozmawiano między innymi o gospodarce i infrastrukturze. Konsultacje społeczne ph. Zaplanujmy Nasze Miasto #Chełmno2050 to wstęp do opracowania dwóch ważnych dla miasta dokumentów. - Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta to dokument kształtujący politykę przestrzenną miasta w długoletniej perspektywie - wyjaśnia Piotr Murawski, zastępca burmistrza Chełmna. - Dotyczy zarówno przestrzeni publicznych, jak i prywatnych. W ramach konsultacji podejmujemy pięć kluczowych tematów. Każdy z nich jest jednak punktem wyjścia. Dyskusja jest otwarta. Wczorajsze spotkanie pokazało ogromną pomysłowość i otwartość mieszkańców. Pięć kluczowych obszarów to: funkcjonalność starówki, mieszkalnictwo, układ ścieżek rowerowych, komunikacja publiczna i infrastruktura oraz turystyka. Drugi dokument, który będzie kompatybilny ze Studium to Strategia Rozwoju Miasta Chełmna na lata 2021-2030 z perspektywą 2050. - O takiej właśnie perspektywie musimy mówić i myśleć - dodaje Piotr Murawski. - W trakcie konsultacji przedstawiamy również różnorodne dane dotyczące naszego miasta. Na spotkaniu przedstawiliśmy między innymi temat demografii, dane 30-letnie z okresu 1989-2019 oraz symulację na temat prawdopodobnego rozwoju społeczeństwa w perspektywie do 2050 roku. Ważnym jest, aby widzieć jaką mamy wizję społeczeństwa. Jak przy obecnych uwarunkowaniach będzie ono wyglądać, jaką będzie miało strukturę. Wychodzimy z myśli: "Miasta mają każdemu coś do zaoferowania, pod warunkiem, że wszyscy je współtworzą" (Jane Jacobs). Tak właśnie chcemy WSPÓŁtworzyć plan na #Chełmno2050. Kiedy odbędą się kolejne konsultacje? - 5.02.2020, godz. 17, Akademia Chełmińska (ul. Szkolna 6) - otwarte spotkanie z mieszkańcami starówki, a w czasie spotkania warsztaty dla dzieci „Budujemy miasto” - 6.02.2020, godz. 17, ratusz - Sala Ślubów - spotkanie z przedsiębiorcami ze starówki - 8.02.2020, godz. 11, Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży - otwarte spotkanie z cyklistami dotyczące układu ścieżek rowerowych - 11.02.2020, godz. 17, poczekalnia dworca PKS - otwarte spotkanie z mieszkańcami dot. komunikacji, w tym transportu miejskiego i regionalnego - w czasie spotkania warsztaty dla dzieci „Budujemy miasto” (Chełmiński Dom Kultury)

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Konsultowali się już z mieszkańcami przed wyborami, wiele dni to trwało. I co z tego wynikło?... Teraz znów się konsultują.

G
Gość cch

Same psiapsióły..i konsultacje społeczne.Nie róbcie żenady.

G
Gość

Sami się ze sobą się konsultowali? Co poszło nie tak?...

G
Gość
31 stycznia, 10:44, Gość:

Srutu tutu. Za kompletnych głupków macie mieszkańców? Pokażcie jak było naprawdę. Oprócz kółka wzajemnej adoracji nikt nie był na tych konsultacjach. 10 osób, łącznie z paniami z biblioteki które miały się dziećmi zajmować podczas warsztatów. Nie było dzieci, nie było rodziców i nie było żadnych warsztatów. Czemu wczoraj zgodnie z obietnicą nie było fotorelacji na stronie urzędu miasta? Bo trzeba było zdjęcia dorobić? Komu wy chcecie oczy zamydlić. Tu jest Chełmno i ludzie się znają. Zamiast kombinować przy mieście włączcie sygnalizację koło Lidla. Pan vice nadal wszczyna procedury przyłączenia do sieci?

Totalna parodia tzw. demokracji w wykonaniu ekipy władców

G
Gość

Srutu tutu. Za kompletnych głupków macie mieszkańców? Pokażcie jak było naprawdę. Oprócz kółka wzajemnej adoracji nikt nie był na tych konsultacjach. 10 osób, łącznie z paniami z biblioteki które miały się dziećmi zajmować podczas warsztatów. Nie było dzieci, nie było rodziców i nie było żadnych warsztatów. Czemu wczoraj zgodnie z obietnicą nie było fotorelacji na stronie urzędu miasta? Bo trzeba było zdjęcia dorobić? Komu wy chcecie oczy zamydlić. Tu jest Chełmno i ludzie się znają. Zamiast kombinować przy mieście włączcie sygnalizację koło Lidla. Pan vice nadal wszczyna procedury przyłączenia do sieci?

Dodaj ogłoszenie