Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem - Tu Wersalu nie będzie!

  Chełminski Dom Kultury
  Chełmno, ul. Dworcowa/40a, +48 56 686 48 08

  19:00 Wtorek, 21 listopada

  • Wstęp wolny

  Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrow poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.
  W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucja kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w ktorych nie ma teatru instytucjonalnego.
  Teatr objazdowy to także doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru.

  Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem!

  21.11.2017
  Chełmno
  Chełmiński Dom Kultury

  Tu Wersalu nie będzie!
  Reżyseria: Rabih Mroue
  Teatr Polski im. Hieronima Konieczki

  Rabih Mroue przygotował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektakl o Andrzeju Lepperze – jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej ostatnich dwudziestu lat.

  Przewodniczący partii „Samoobrona” był politykiem wyjątkowo często obecnym w mediach, budzącym zazwyczaj bardzo silne emocje, zarazem jednak uparcie poddawany był łatwym i nieraz stereotypowym ocenom. Trochę tak, jakby rozmaite grupy społeczne projektowały na Leppera własne lęki, potrzeby i obsesje.

  Znakomity libański artysta wspolnie z aktorami bydgoskiego teatru przyglądał się postaci Leppera, jednocześnie odsłaniając nieoczywiste perspektywy polskiej transformacji. Przy pracy nad scenariuszem z Mroue wspołpracowali Marta Keil, ktora jest rownież kuratorką projektu oraz Piotr Grzymisławski. Jest to pierwsza polska produkcja teatralna Mroue.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Chochla, nalewajka czy kelnia? Znasz regionalne nazwy tych przedmiotów?