Dlaczego nowe latarnie w Chełmnie nie świecą? Co na to w Urzędzie Miasta Chełmna?

Monika Smól
Monika Smól
Trwa wymiana oświetlenia w Chełmnie. Zadanie jeszcze nie jest zakończone
Trwa wymiana oświetlenia w Chełmnie. Zadanie jeszcze nie jest zakończone Rafał Przybylski
Udostępnij:
- Co chwilę któraś z tych nowo wymienionych latarni w mieście nie działa - informuje Czytelniczka z Chełmna. - Co się z nimi dzieje? - Problemy miały miejsce z infrastrukturą podziemną/przyłączeniową, będącą własnością firmy Energa - odpowiada Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna.

- Chciałabym zapytać o oświetlenie ulic w Chełmnie. Co chwilę któraś z latarni - tych nowych - nie działa, a mimo zgłaszania tego w Urzędzie Miasta Chełmna nic z tym nie robią - mówi Czytelniczka. - Czy zadanie wymiany oświetlenia w mieście zostało zakończone?

Czym są powodowane wspomniane przez Czytelniczkę awarie? Pytamy w chełmińskim magistracie.

Jak się dowiadujemy, zadanie polegające na wymianie oświetlenia nie zostało jeszcze zakończone.

Wymiana ponad 1600 sztuk opraw oświetleniowych w Chełmnie

- Realizacja wymiany oświetlenia miejskiego na oświetlenie LED trwa - zrealizowana jest już w niemal 90 procentach - mówi Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna. - Zadanie obejmuje całościową wymianę oświetlenia ulicznego - w tym osiedlowego - oraz parkowego. Wymieniamy ponad 1600 sztuk wyeksploatowanych opraw na nowoczesne oświetlenie LED, dobudowujemy nowe oprawy oświetleniowe i oczekujemy montażu sterowników, które pozwolą nam na sprawne zarządzanie oświetleniem na terenie miasta. Planowany koniec realizacji zadania to luty 2022.

Na realizację projektu miasto pozyskało 2,3 mln złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także dodatkowy 1 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z kolei 700 tys. złotych to wkład własny miasta. Całość zadania wynosi 4 mln złotych.

- Za realizację zadania odpowiada firma Centrum Zapotrzebowania Energetyki ELTAST Sp. z o.o. z Radomia, która zrealizowała wiele porównywalnych zadań inwestycyjnych ze znakomitym skutkiem - wskazuje burmistrz Mikiewicz. - Montowane latarnie są renomowanej marki Schreder. Problemy miały miejsce z infrastrukturą podziemną/przyłączeniową, będącą własnością firmy Energa, stąd zdarzały się pojedyncze niedziałające chwilowo latarnie. Korekty i naprawy tej infrastruktury może realizować wyłącznie firma Energa, nie może tego realizować wykonawca robót. Niniejszy projekt realizujemy w dobrych, partnerskich relacjach z Energą, dzięki czemu do końca stycznia powinniśmy mieć wymienione oraz sprawne całe oświetlenie - zarówno uliczne, jak i parkowe.

Zobaczcie zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie