Co się będzie działo w najbliższym czasie w Chełmnie i okolicy? Imprezy, koncerty, wydarzenia

Monika Smól
Monika Smól
Sprawdźcie, gdzie i w jaki sposób można spędzić najbliższy czas w powiecie chełmińskim? Warto wyjść z domu i uczestniczyć w tych letnich wydarzeniach zaplanowanych do końca bieżącego tygodnia (28-31 lipiec 2022)
Sprawdźcie, gdzie i w jaki sposób można spędzić najbliższy czas w powiecie chełmińskim? Warto wyjść z domu i uczestniczyć w tych letnich wydarzeniach zaplanowanych do końca bieżącego tygodnia (28-31 lipiec 2022) Rafał Przybylski
Udostępnij:
Światowy Festiwal Folkloru, początek Międzynarodowego Spływu Kajakowego, impreza charytatywna, Letnie Kino Plenerowe - i to nie wszystkie atrakcje przygotowane w najbliższym czasie w Chełmnie i okolicy.

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie sezon 2 odcinek 4:

Lipienek zaprasza na biesiadę

III Biesiadę Lipieńską zaplanowano na 29 lipca. Start o godz. 17. Będzie dobra zabawa z DJ Kaszubą, poczęstunek, konkursy na wesoło i dmuchańce dla dzieci.

Spotkanie autorskie z artystką Toko Hosoya w Chełmnie

Na spotkanie autorskie z artystką Toko Hosoya można wybrać się 28 lipca 2022 o godz. 18 do Sali Mieszczańskiej w chełmińskim ratuszu. Ze względu na nieobecność artystki podczas wernisażu, z powodu opóźnionego lotu, w czwartkowe popołudnie możliwe będzie spotkanie i rozmowa z Toko Hosoya. Młoda artystka opowie i wyjaśni proces tworzenia swoich rzeźb z brązu oraz podzieli się tym, co zainspirowało ją do stworzenia tych unikatowych ilustracji i nie tylko. Można będzie zadawać artystce pytania odnośnie dzieł i samej twórczości.

Chełmińskie Wieczory Organowe

Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu XX Chełmińskie Wieczory Organowe Chełmno 2022. Już w piątek, 29 lipca o godz. 19, w farze zagra: Marcin Łęcki - organy (Toruń). Wstęp wolny.

"Gramy dla Szymona" w Kijewie Królewskim

"Gramy dla Szymona" to impreza charytatywna - piknik rodzinny - zaplanowana na 31 lipca w Kijewie Królewskim. Pieniądze zebrane 31 lipca br. w całości zostaną przekazane na rehabilitację i leczenie Szymona Wojtaś z Bajerza. Chłopca będzie można wspomóc biorąc udział w części sportowej bądź podczas pikniku rodzinnego. W dniu "Piątki dla Szymona" drużyny, które zgłoszą się do rozgrywek, zagrają na kijewskim stadionie turniej piłki nożnej. Jego organizatorem jest Adam Cieśliński. Rozpocznie się on o godz. 11. Także o godz. 11ruszy bieg na 5 km, a o godz. 11.15 - nordic walking na około 5 km. Natomiast o godz. 12.30 pobiegną dzieci - na około 300 m. Ponadto w programie imprezy: animacje dla dzieci, malowanie buziek, dmuchańce, licytacje, loterie, plecenie warkoczy, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Bajerza i Brzozowa, grill oraz analiza składu ciała, będzie można uzyskać wiele cennych informacji na temat zdrowia i wyglądu. Imprezę poprowadzi DJ Kaszub - Grzegorz Kaszuba.

Sekretny ogród w Chełmnie

Secret Garden to letnia propozycja w kalendarzu imprez Chełmińskiego Domu Kultury. Zaplanowano trzy koncerty w otoczeniu letniej, tętniącej życiem przyrody. Dźwięki muzyki, zieleń drzew, błękit nieba, wygodny koc...chwila idealna. Już 30 lipca, o godz. 19 spotykamy się na scenie na Nowych Plantach w Chełmnie.

Kto zagra?

Heima to łódzki zespół, który tworzy swój przytulny świat od końca 2017 r. Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między gatunkami, jak: indie pop, art rock czy shoegaze. Jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Ujmujący wokal, nastrojowe partie gitar i ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili m.in. na Soundedit Festival, FAMA, Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 r. zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight, a w 2021 r. finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych. Płyta "W domu” ukazała się w br.

L.Stadt wydał cztery płyty: L.STADT (2008), EL.P (2010), YOU GOTTA MOVE (2013), L.STORY (2018), zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. Grupa wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach m.in. wielokrotnie na Open'er, Off Festiwal, Coke Festival, Męskie Granie, ale też SXSW (Austin), Canadian Music Week (Toronto), Indie Week (Toronto, Dublin), Afisha Picnic (Moskwa), Be Together (Litwa), Culture Collide (Los Angeles) i inne.

The Bullseyes to gorącokrwisty rockowy duet z Leszna. Darek Łukasik na gitarze, Mateusz Jarząbek na perkusji pragną skrócić dystans i otulić świat muzyką, która czerpie z garażowego rocka i zwięzłej, futurystycznej produkcji. W efekcie uzyskują kompaktowe rockowe brzmienie z punkowym duchem, które zaopatruje przyspieszający świat w intensywne bodźce. Czerwona tarcza w logo zespołu idealnie prezentuje ich muzyczną misje. Bez wypełniaczy, do celu, z olbrzymią dawką energii.

Światowy festiwal w Chełmnie

31 lipca w Rondzie zaplanowano Światowy Festiwal Folkloru "Father's Village", który odbywa się od 2008 roku w Chełmnie oraz w miastach naszego województwa. W tym roku na scenie zobaczymy zespoły z Meksyku, Łotwy oraz Nepalu. Do tej pory Chełmno odwiedziły grupy z Turcji, Grecji, Hiszpanii, Indii, USA, Francji Niemiec, Czech, Iranu, Litwy, Armenii, Ukrainy, Rumunii, Rosji, Białorusi, Egiptu i Nepalu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kultury Ludowej "Kundzia" przy pomocy Fundacji Centrum Dialogu Kultur, wsparciu burmistrza Chełmna, starosty chełmińskiego i Chełmińskiego Domu Kultury.

Impreza rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Spływ rusza w Chełmnie

61. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą” zaplanowano na 30 lipiec – 13 sierpień 2022 r. Już w sobotę (30.07. sobota) zbiórka uczestników spływu w Chełmnie przy ul. Biskupiej 16. O godz. 10 zaplanowano uroczyste otwarcie. Następnie nastąpi przejazd do miejscowości Tereszewo na pole namiotowe przy Ośrodku Wypoczynkowym „Partęczyny” nad Jeziorem Wielkie Partęczyny. Całkowita długość trasy wynosi 252 km.

Plan spływu

 • 31.07. niedziela Jeziora Wielkie Partęczyny – Łąkorz – Wielkie Partęczyny 14 km
 • 01.08. poniedziałek Jezioro Wielkie Partęczyny – Jezioro Bachotek 15 km
 • 02.08. wtorek Jezioro Bachotek – Jezioro Ciche – Jezioro Bachotek 26 km
 • 03.08. środa Jezioro Bachotek – Brodnica 19 km
 • 04.08. czwartek Brodnica
 • 05.08. piątek Brodnica – Golub-Dobrzyń 48 km
 • 06.08. sobota Golub-Dobrzyń
 • 07.08. niedziela Golub-Dobrzyń – Elgiszewo 20 km
 • 08.08. poniedziałek Elgiszewo
 • 09.08. wtorek Elgiszewo – Lubicz – Toruń 38 km
 • 10.08. środa Toruń
 • 11.08. czwartek Toruń – Solec Kujawski 27 km
 • 12.08. piątek Solec Kujawski
 • 13.08. sobota Solec Kujawski – Chełmno 45 km

Kino pod chmurką w Unisławiu - nowy termin!

Letnie Kino Plenerowe z bajką na ekranie odbędzie się w Unisławiu w czwartek, 28 lipca. Do parku w Unisławiu zapraszamy na godz. 20.30 wszystkich chętnych. Na dużym ekranie wyświetlony zostanie film animowany "Sekretne życie zwierzaków domowych". Do dyspozycji będą leżaki. Wstęp wolny.

„Twórcy przeboju „Minionki” polecają nową pełnometrażową animację, która daje odpowiedź na odwieczne pytanie: co robią wasze zwierzaki, kiedy nie ma was w domu? Bo kiedy gospodarze wychodzą na cały dzień, zwierzaki z bloku plotkują z przyjaciółmi, zaspokajają swój apetyt na słodkie, wydają dzikie przyjęcia. Ale kiedy rozpieszczony terier i jego nieokrzesany kumpel przepadną w miejskiej dżungli Nowego Jorku, pozostałe zwierzaki muszą zapomnieć o różnicach i animozjach, by zapewnić dwójce bezpieczny powrót do domu.”

Następne lipcowe "Spacerki po Chełmnie"

Kolejny "Spacerek po Chełmnie" już 31 lipca (niedziela). Tym razem pod hasłem "Udział chełmnian w walkach niepodległościowych", a na trasie znajdą się m.in. rynek z ratuszem, Grób Nieznanego Żołnierza, Park Pamięci i Tolerancji im. L. Rydygiera, koszary przy Alei 3 Maja, kościół garnizonowy, koszary fryderycjańskie przy ul. 22 Stycznia. Przewodnikiem będzie Joanna Stolarska-Kurowska. Udział jest bezpłatny.

Tak wygląda program kolejnych - sierpniowych - "Spacerków po Chełmnie"

 • 7 sierpnia (niedziela) - "Parki i ogrody Chełmna" - Przewodnik Hanna Filarska
 • 14 sierpnia (niedziela) - "Dzieje garnizonu chełmińskiego" - Przewodnik Władysław Flieger
 • 21 sierpnia (niedziela) - "Śladami Ludwika Rydygiera w Chełmnie" - na trasie m.in. Gimnazjum Chełmińskie, Rynek, Park im. dr. Ludwika Rydygiera, gmach dawnej kliniki przy ul. Dworcowej, dla chętnych wejście do muzeum - bilet w cenie 5 zł - Przewodnik Sławomir Grabowski
 • 28 sierpnia (niedziela) - wycieczka rowerowa - "Wycieczka do Sartowic" - Trasa: Chełmno - Żurawia Kępa - Świecie - Wiąg - Sartowice - Świecie - Głogówko - Chełmno. Długość trasy ok. 38 km. - Przewodnik Sławomir Grabowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Neo Tools

NEO TOOLS 81-551-L

253,12 zł134,80 zł-47%
miejsce #2

Columbia

Columbia Trailstorm Waterproof Black Solar

439,99 zł329,99 zł-25%
miejsce #3

Hi-Tec

Hitec Męska Kurtka Softshell Hi-Tec Neti Czarna

154,99 zł137,99 zł-11%
miejsce #4

Hi-Tec

Hi Tec Hitec Kurtka Męska Softshell Kars Black

169,99 zł157,89 zł-7%
Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie