Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełmno z tablicą upamiętniającą ofiary lotu do Smoleńska [ZDJĘCIA]

Monika Smól
Odsłonięcie i poświęcenie „Tablicy ku Pamięci Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego” odbyło się w Kościele Garnizonowym. Tablica poświęcona jest również pamięci żony prezydenta Marii, gen. dyw. prof. Tadeusza Płoskiego, kapelana ks. płk Jana Osińskiego oraz pozostałych ofiar tragicznego lotu do Katynia. 
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenie asysty honorowej do kościoła Garnizonowego. Potem nastąpiła msza św., a po niej - poświęcenie tablicy. 
- Piękne, prastare Chełmno dołączyło do grona miast, gdzie w sposób materialny mieszkańcy upamiętnili tragedię sprzed siedmiu lat - podkreśla obecny na uroczystości poseł Jan Krzysztof Ardanowski. - W kościele Garnizonowym, w obecności reprezentantów rodzin, które straciły bliskich w kwietniu 2010 roku, odsłonięta została pamiątkowa tablica. Uroczystość, zorganizowana przy  udziale wojska, miała piękny, podniosły charakter. Miałem zaszczyt odczytać specjalny list od prezydenta Andrzeja Dudy, adresowany do uczestników. Dziękuję wszystkim członkom Komitetu Społecznego, którzy, wspierani także przeze mnie, doprowadzili do umieszczenia tej, ufundowanej przez społeczeństwo, pięknej tablicy. Na uroczystości nie było burmistrza ani starosty chełmińskiego. Obaj przebywali w Szkocji. - Zaproszenie do Falkirk dostaliśmy już dawno, nie można było zawieść organizatorów podpisania układu partnerskiego w tej miejscowości - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Dla niektórych jest to spawa ważna, skoro zadali sobie trud przeprowadzenia zbiórki pieniędzy i zorganizowania uroczystości. Chełmno jest miastem tolerancyjnym, jest tu miejsca dla osób o różnych poglądach.
Odsłonięcie i poświęcenie „Tablicy ku Pamięci Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego” odbyło się w Kościele Garnizonowym. Tablica poświęcona jest również pamięci żony prezydenta Marii, gen. dyw. prof. Tadeusza Płoskiego, kapelana ks. płk Jana Osińskiego oraz pozostałych ofiar tragicznego lotu do Katynia. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenie asysty honorowej do kościoła Garnizonowego. Potem nastąpiła msza św., a po niej - poświęcenie tablicy. - Piękne, prastare Chełmno dołączyło do grona miast, gdzie w sposób materialny mieszkańcy upamiętnili tragedię sprzed siedmiu lat - podkreśla obecny na uroczystości poseł Jan Krzysztof Ardanowski. - W kościele Garnizonowym, w obecności reprezentantów rodzin, które straciły bliskich w kwietniu 2010 roku, odsłonięta została pamiątkowa tablica. Uroczystość, zorganizowana przy udziale wojska, miała piękny, podniosły charakter. Miałem zaszczyt odczytać specjalny list od prezydenta Andrzeja Dudy, adresowany do uczestników. Dziękuję wszystkim członkom Komitetu Społecznego, którzy, wspierani także przeze mnie, doprowadzili do umieszczenia tej, ufundowanej przez społeczeństwo, pięknej tablicy. Na uroczystości nie było burmistrza ani starosty chełmińskiego. Obaj przebywali w Szkocji. - Zaproszenie do Falkirk dostaliśmy już dawno, nie można było zawieść organizatorów podpisania układu partnerskiego w tej miejscowości - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Dla niektórych jest to spawa ważna, skoro zadali sobie trud przeprowadzenia zbiórki pieniędzy i zorganizowania uroczystości. Chełmno jest miastem tolerancyjnym, jest tu miejsca dla osób o różnych poglądach. Nadesłane/Wiesław Żurawski
Odsłonięcie i poświęcenie „Tablicy ku Pamięci Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego” odbyło się w Kościele Garnizonowym.
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelmno.naszemiasto.pl Nasze Miasto