Chełmno: druga tura wyborów samorządowych [wyniki 30 listopada 2014]

Redakcja
Archiwum Polskapresse
30 listopada 2014 roku ponownie poszliśmy do urn wyborczych. Odbyła się druga tura wyborów prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin. Kto wygrał wybory w Chełmnie?

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2014

30 listopada 2014 roku odbyła się w Polsce druga tura wyborów samorządowych. Druga tura wyborów dotyczyła 890 miast i gmin na terenie naszego kraju, w których żaden z kandydatów na prezydenta, burmistrza lub wójta nie zdobył ponad 50% głosów w pierwszej turze głosowania.

Według danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą o godzinie 17.30 frekwencja wynosiła 32.33%.

Lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21.00. W nocy z niedzieli na poniedziałek komisje wyborcze będą liczyć głosy. Najpierw pojawią się sondażowe wyniki drugiej tury wyborów, następnie nieoficjalne, a w ciągu kilku dni powinniśmy otrzymać oficjalne informacje na temat wyników drugiej tury wyborów samorządowych 2014. Jak tylko będziemy dysponować pierwszymi danymi, to znajdziecie je poniżej.

Według nieoficjalnych danych w Chełmnie wygrywa Mariusz Kędzierski.

Druga tura wyborów w Chełmnie

16 listopada Polacy głosowali w wyborach samorządowych. Wybierali swoich przedstawicieli do rad miejskich, gminnych i powiatowych. Wyborcy głosowali również na prezydentów i burmistrzów miast oraz na wójtów. Swoje głosy oddawali również na przyszłych członków sejmików wojewódzkich.

Frekwencja wyniosła 47,42% i była zbliżona do tej sprzed czterech lat.

Zobacz również: wyniki drugiej tury w województwie kujawsko-pomorskim

W przypadku 1584 głosowań w całej Polsce "szefów" miast i gmin wybraliśmy już w pierwszej turze. W 890 miastach i gminach dojdzie do drugiej tury wyborów.

Wyniki wyborów w Chełmnie

W Chełmnie do drugiej tury wyborów dostali się Mariusz Kędzierski i Małgorzata Girzyńska.

Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku (28 listopada) na sobotę do niedzieli 30 listopada do godz. 21. Może trwać dłużej, jeśli taką decyzję podejmie Państwowa Komisja Wyborcza. Następnie wyniki z poszczególnych okręgów będą trafiały do Państwowej Komisji Wyborczej. Kiedy poznamy wyniki drugiej tury wyborów samorządowych? Nieoficjalne prawdopodobnie jeszcze podczas nocy wyborczej - na oficjalne wyniki wyborów będziemy musieli poczekać kilka dni.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie