Chełmnianki z ekstraklasą pożegnały się w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.plZaktualizowano
Katarzyna Nowocin przegrała z Roksaną Załomską 1:3
Katarzyna Nowocin przegrała z Roksaną Załomską 1:3 Fot. Sławomir Wojciechowski
LUKS AGRO-SIEĆ ChełmnoKGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice 0:3. LUKS: Nowocin, Szczuka, A. Kocoń. KGHM: Załomska 1, Sikorska 1, Matwiszyn 1. Wyniki: Katarzyna Nowocin - Roksana Załomska 1:3 (13:11, 7:11, 8:11, 9:11), Agata Szczuka - Magdalena Sikorska 0:3 (5:11, 5:11, 7:11), Anika Kocoń - Natalia Matwiszyn 0:3 (9:11, 8:11, 8:11). Inne wyniki - 18. kolejka: KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg - SKTS Sochaczew 3:1, AZS UMCS OPTIMA Lublin - KU AZS UE Wrocław 1:3, AROTEAM AZS AJD Częstochowa- GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 3:2, KS Bronowianka Kraków - Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 0:3. W zaległym meczu 16. kolejki: SKTS Sochaczew - KU AZS UE Wrocław 2:3. W zaległym meczu 17. kolejki: KU AZS UE Wrocław - KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg 1:3. Więcej zdjęć z meczu w Świeciu znajdziesz na stronie: www.pomorska.pl/swiecie. LUKS Agro-Sieć Chełmno nie zrewanżował się zespołowi z Polkowic. I debiutancki sezon w ekstraklasie kobiet zakończył z zerowym dorobkiem.

Chełmnianki z ekstraklasą pożegnały się w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Mecz miał być promocją tenisa stołowego u sąsiadów zza Wisły (LUKS chce utworzyć szkółkę), ale zainteresowanie świecian meczem było praktycznie żadne. Gdyby na spotkanie nie przyjechali kibice LUKS-u z Chełmna, to zawodniczki grałyby przy całkowicie pustych trybunach.

Polkowiczanki odniosły pewne zwycięstwo, łatwiejsze niż w 1. rundzie. Wówczas też było 3:0, ale dwa pojedynki kończyły się po pięciu setach. Teraz tie-breakiem pachniało tylko w pierwszej konfrontacji. Katarzyna Nowocin wygrała pierwszego seta z Roksaną Załomską. W kolejnych dwóch górą była rywalka. W secie nr 4 ona też prowadziła od początku, ale chełmnianka zaczęła odrabiać straty. Była bliska do doprowadzenia do gry na przewagi. Jednak Załomska zdobyła decydujący punkt.

Agata Szczuka i Anika Kocoń swoim rywalkom nie urwały nawet seta. Drużyna z Polkowic dzięki tej wygranej utrzymała 5. miejsce. LUKS Agro-Sieć historyczny sezon w ekstraklasie kończy na ostatniej pozycji.