Chełminianka Chełmno przegrała z Lechem Rypin. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Lech Rypin wywiózł trzy punkt z Chełmna
Lech Rypin wywiózł trzy punkt z Chełmna Rafał Przybylski
Na stadionie w Chełmnie lokalna Chełminianka przegrała z Lechem Rypin 0:1 (0:0).

W sobotę (07.05.2023) w meczu IV ligi piłki nożnej Lech Rypin pokonał Chełminiankę. Mecz rozegrany został na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie.

Chełminianka Chełmno - Lech Rypin 0:1 (0:0)

Bramka: Bartłomiej Żelazny (65.).

CHEŁMINIANKA: Kurkowski - Majorek, Linkowski, Ławicki, D. Gross, P. Gross, Szpankiewicz, Kijewski, Graczyk, Bocian, M. Węgierek.
LECH: Ambrochowicz - Zieliński, Dąbrowski, Żelazny, Baranowski, Sternicki, Rozpierski, Trędewicz, Narewski, Dormowicz, Listkowski.

Kibice, którzy przyszli obejrzeć mecz w Chełmnie, do drugiej połowy czekali na gola. Padł w tym meczu tylko jeden. I wpadł nie do tej bramki, do której goli oczekiwali. Golkipera Chełminianki w 65. minucie spotkania pokonał Bartłomiej Żelazny. Był to jedyny gol, który padł w tym meczu.

Po 27 kolejkach Chełminianka z 20 punktami zajmuje 15. miejsce w tabeli IV ligi 2022/2023, grupy kujawsko-pomorskiej. Lech jest 12. z 30 zdobytymi punktami. W meczu 28 kolejki Chełminianka zagra na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń (12 maja, godz. 17:30), a Lech podejmie Chemika Bydgoszcz (13 maja, godz. 16). Do rozegrania w sezonie 2022/2023 zostało jeszcze siedem kolejek.