Chcesz odbyć staż zawodowy? Zajrzyj do pośredniaka w Chełmnie Chcesz odbyć staż zawodowy? Zajrzyj do pośredniaka w Chełmnie

Chcesz odbyć staż zawodowy? Zajrzyj do pośredniaka w Chełmnie (© archiwum GP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Starosta chełmiński ogłosił dwa konkursy dla osób bezrobotnych, które chcą skorzystać z możliwości odbycia stażu zawodowego. 50 miejsc jest dla tych, którzy mają powyżej 29 lat i kolejnych 50 dla osób do 30 roku życia.

Konkurs ogłoszony został w poniedziałek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie. Staże, trwające sześć miesięcy - bez nawiązania stosunku pracy - organizowane będą od 1 lutego, jednak nie później niż od 1 marca.

TOP 10 - najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Chełmnie w 2019 roku [zdjęcia]

Akceptację uzyskają wnioski od tych pracodawców, którzy zobowiążą się do zatrudnienia każdego stażysty bezpośrednio po zakończeniu odbywania stażu na okres co najmniej trzech miesięcy co najmniej w połowie wymiaru czasu pracy. Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie, przy ul. Świętojerskiej 1, w pokoju nr 8 (sekretariat). Ich realizacja następować będzie według kolejności zgłoszeń do chwili wyczerpania limitu środków.

Staże realizowane są w ramach dwóch projektów, to jest: „Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie chełmińskim (IV)” oraz „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie chełmińskim (IV)” .

W pierwszym projekcie udział mogą brać osoby w trudnej sytuacji na rynku pracy, spełniające choć jedno z kryteriów: długotrwale bezrobotny, powyżej 50 lat, z niepełnosprawościami, o niskich kwalifikacjach. W drugim beneficjentami mogą być osoby do 30 roku życia zarejestrowane w PUP w Chełmnie, a w przypadku osób do 25 roku życia - zarejestrowane nie dłużej niż cztery miesiące, zamieszkujące powiat, nie kształcące się stacjonarnie, nie pracujące.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!