Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anioły powiatu chełmińskiego - nagrody dla zaangażowanych w pomoc społeczną i wolontariat. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Oto "Anioły powiatu chełmińskiego"
Oto "Anioły powiatu chełmińskiego" Nadesłane/Starostwo Powiatowe Chełmno
Zarząd Powiatu Chełmińskiego nagrodził osoby, które wyróżniają się w działalności pomocy społecznej oraz w wolontariacie. nagrody to wyraz uznania za niezwykłe zaangażowanie, profesjonalizm i trud włożony w służbę na rzecz drugiego człowieka.

Egzamin ósmoklasisty i matura 2021. Mniejsze wymagania, przesunięte egzaminy.

Zarząd Powiatu Chełmińskiego rozstrzygnął konkurs na nagrody starosty chełmińskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej i w wolontariacie. W Starostwie Powiatowym w Chełmnie wicestarosta Wojciech Bińczyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Chełmińskiego Magdalena Pudło i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmnie Ewa Wirosławska uhonorowali laureatów konkursu.

Nagrodzeni za zaangażowanie w pomoc społeczną z powiatu chełmińskiego

Nagrody pod nazwą „Anioł Powiatu Chełmińskiego” dla osoby wyróżniającej się w działalności pomocy społecznej otrzymała między innymi Irena Zaborowska. Udzielała się społecznie przez 12 lat jako prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych. Jest osobą niewidomą. Niosła pomoc i wsparcie w życiu codziennym innym niewidomym. Organizowała uroczystości i wyjazdy integracyjne dla członków PZN. Jest osobą bezinteresownie działającą w pomocy społecznej i wolontariacie, nadal aktywnie pomaga członkom Związku i działa w Zarządzie PZN Koła w Chełmnie. Aktywność pani Ireny była nagradzana w 2005 r. srebrną oznaką PZN Okręg Bydgoszcz i w 2011 r. złotą oznaką PZN Okręg Bydgoszcz. Wniosek o nagrodę stanowi wyraz podziękowania za wieloletnie zaangażowanie i poświęcenie na rzecz osób niepełnosprawnych.

Tym samym wyróżnieniem doceniona została Joanna Sikora laureatka pracuje jako starszy specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stolnie. W pomocy społecznej pracuje od 14 lat. Jest osobą sumienną, rzetelną i oddaną pracy. Regularnie podnosi kwalifikacje, w tym specjalizację pracy socjalnej, obecnie II stopnia. Od 2008 r. angażowała się w realizację unijnych projektów na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Inicjowała i realizowała projekty socjalne. Od 2019 r. jest społecznym kuratorem w pionie rodzinnym przy Sądzie Rejonowym w Chełmnie. Czynnie działa w stowarzyszeniu Zarządu Gminy Polskiego Komitetu Pracy Społecznej w Stolnie, gdzie głównie pozyskuje i prowadzi dystrybucję żywności w ramach programu FEAD 2014-2020. Współorganizuje imprezy integracyjne, turystyczne i sportowe dla osób niepełnosprawnych, najuboższych, starszych, mieszkańców gminy Stolno. W 2018 r. uzyskała brązową odznakę Polskiego Komitetu Pracy Społeczne.

Także Irena Jensko - przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmnie od 1996 r. została wyróżniona przez starostę w ten sam sposób. Angażuje się społecznie, namawia do tego seniorów - głównie w konkursach i wydarzeniach kulturalnych, jak i w niesienie pomocy osobom będącym w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Była członkiem Zarządu Oddziału PCK w Chełmnie, udzielała się w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci, pracowała na rzecz Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń”. Pełniła funkcję przewodniczącej Rady Osiedla 750- lecia. Wielokrotnie nagradzana podziękowaniami i dyplomami za działalność w ZNP od ZO w Chełmnie, ZO w Toruniu, K-P OZNP, a także odznakami w tym: za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, oznaką honorową PCK II i III stopnia, Krzyżem Kawalerki Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi za pracę pedagogiczną, odznaką ZNP (złotą i za 50-letnią przynależność).

Nagrodzeni wolontariusze powiatu chełmińskiego

Nagrody pod nazwą „Anioł Powiatu Chełmińskiego” dla osoby wyróżniającej się w wolontariacie dostała między innymi Ewa Kichler - nauczyciel w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Brzozowie. Jako wolontariusz od lat prowadzi drużynę harcerską, organizuje zbiórki, gry terenowe, wyjazdy, reprezentuje drużynę podczas uroczystych obchodów świąt patriotycznych na terenie gminy Kijewo Królewskie, powiatu chełmińskiego i województwa. Wychowała w duchu patriotyzmu wielu ludzi. Chętnie pomaga innym. W budynku Szkoły Podstawowej w Brzozowie stworzyła harcówkę, o którą dba z harcerzami. Z nimi co roku uczestniczy w przekazywaniu „Betlejemskiego światła pokoju” odwiedzając ludzi starszych i samotnych. Jest przykładem na to, że w dobie powszechnego konsumpcjonizmu i społecznej ignorancji można bezinteresownie przekazywać wartości nie tylko młodym pokoleniom, ale stawać się wzorem do naśladowania między innymi dla sąsiadów, kolegów z pracy.

Drugi doceniony w tej kategorii to Wojciech Cabaj, który pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie, a aktywnie udziela się w jednostce OSP w Lisewie. Jest członkiem Komisji ds. Zarządzania Organizacją w Radzie Naczelnej ZHP - uczestniczy w pracach związanych z zakresem zadań. Włącza się w prace Rady Chorągwi inicjując w niej różne tematy do dyskusji. Jest kwatermistrzem w Komendzie Hufca ZHP Chełmża, drużynowym 5 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Lisewa im. Franciszka Bielińskiego. Z harcerzami z Lisewa uczestniczy w biwakach, rajdach, obchodach świąt narodowych, przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, organizacji koncertów. To z jego inicjatywy przy Głównej Kwaterze ZHP powstał Zespół do Spraw Bezpieczeństwa w ZHP, który przygotował poradnik pt. „Bezpieczeństwo w ZHP”. Jak mówi: drużyna harcerska to monolit. Jest swoistym łańcuchem połączonych ze sobą ogniw. Wszystko to, czym możemy się pochwalić jako drużyna i ja jako drużynowy, nie byłoby możliwe bez kadry, która wspiera mnie w każdym momencie działalności.

Tę samą nagrodę odebrał Dominik Brzezicki, który od lat ratuje ludzkie życie pracując jako ratownik medyczny w Wąbrzeźnie. Zawodową wiedzę i doświadczenie przekazuje innym ucząc jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Jest wolontariuszem - działa w harcerstwie. Ma pod opieką 32. Gromadę Zuchową „Młody Las”, 32 Grunwaldzką Unisławska Drużynę Harcerską „Bez Odbioru” oraz 32. Drużynę Harcerzy Starszych „Rebelia”. Cała drużyna liczy ponad 50 osób - zuchów i harcerzy. Bezinteresownie organizuje czas wolny dzieciom i młodzieży z gminy Unisław, koordynuje uroczystości patriotyczno-religijne, działa w ramach organizowanych akcji społecznych i charytatywnych, przeprowadza zajęcia z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Organizuje biwaki, obozy, gry terenowe, marsze i ogniska. Jest bardzo sumienny, ambitny i wytrwały. Wychowankom przekazuje wiedzę o ideałach harcerskich, kształtuje charakter moralny, dba o czystość i piękno języka polskiego. Wielokrotnie doceniany przez mieszkańców gminy, władze samorządowe, lokalne organizacje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na chelmno.naszemiasto.pl Nasze Miasto