Walkower w meczu 5. ligi kujawsko-pomorskiej Orzeł Służewo - Start Radziejów. Zmiany w tabeli

Grzegorz Oleradzki
W meczu z Polcalc Lubienianką (czarne stroje) piłkarze Startu równorzędną walkę nawiązali w pierwszej połowie Fot. mirosław kowalski
Po zakończeniu rozgrywek WGiE okręgu zweryfikował wynika meczu 15. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej grupa 2. Orzeł Agropol Służewo - Start z boiskowego 1:1 na 3:0 (walkower).

Powodem weryfikacji była gra Sebastiana Marczewskiego, który w poprzednim meczu z GKS Baruchowo ukarany został czwartą żółtą kartką. Taka sytuacja dawno się nie zdarzyła. Jest ona potwierdzeniem organizacyjnych problemów klubu.

Obecnie przy przygotowywaniu protokółu korzysta się z systemu extranet automatycznie sygnalizującego niemożność gry konkretnego piłkarza. W Starcie dokumenty przygotowywane były ręcznie starym systemem, w którym łatwiej o błąd.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW PO RUNDZIE JESIENNEJ

Po tym rozstrzygnięciu zaszła zmiana na ostatnich miejscach w tabeli (Start i Orzeł zamieniły się lokatami), która obecnie przedstawia się tak.

16. Start Radziejów 15 2 13-53

Jesienią Start nie wygrał meczu, zremisował ze Zdrojem i Piastem pozostałe przegrywając. Strzelił najmniej (12) goli tracąc ich najwięcej (51). Zagrało 26 piłkarzy, którzy zobaczyli 46 żółtych (3 podwójne) oraz 2 czerwone kartki. Gole zdobyli: Piotr Adamkiewicz, Damian Czarnota po 3, Bartłomiej Roszak, Kamil Świerski po 2, Aleksander Owedyk, Hubert Spliter po 1.